Na szczepienie COVID-19 bez zapisu. Od kiedy?

Od 2 do 24 grudnia 2021 roku, każda osoba z e-skierowaniem na dawkę szczepionki przeciw COVID-19 może zaszczepić się w wybranym Punkcie Szczepień Powszechnych bez konieczności wcześniejszych zapisów – informuje Ministerstwo Zdrowia. Wszystko ma odbywać się „z automatu”. 

Na szczepienie COVID-19 bez zapisu. Od kiedy?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 2 grudnia 2021

Szczepienie COVID-19 bez zapisywania

Aż do Wigilii Bożego Narodzenia 2021, każda osoba, która przyjedzie do punktu szczepień powszechnych, może od razu przyjąć szczepienie przeciw COVID-19. Mapa działających obecnie punktów szczepień jest dostępna pod linkiem:  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ .

Jak znaleźć punkt szczepień w okolicy?

Aby znaleźć najbliższy punkt szczepień powszechnych, trzeba w sekcji oznaczonej „Typ Punktu” wybrać opcję „powszechny”. W dalszej kolejności należy wybrać z listy nasze województwo, powiat oraz gminę. 

Szczepionka mRNA dla dzieci od 5 roku życia już niedługoSzczepionka mRNA dla dzieci od 5 roku życia już niedługoMonika Świetlińska

Szczepienie bez zapisu – punkty szczepień poinformowane

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, do wszystkich działających obecnie Punktów Szczepień Powszechnych przesłano stosowną informację o nowych ułatwieniach dla osób, które chcą przyjąć preparat bez wcześniejszego zapisu. To oznacza, że nikogo nie powinna spotkać przykra niespodzianka w postaci odmowy przeprowadzenia zabiegu. 

MZ dodaje, że „w przypadku dużego zainteresowania, każdy punkt będzie mógł dokonywać zamówień uzupełniających w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, w zależności od indywidualnych potrzeb placówki” – napisano w komunikacie.

Zapisy na szczepienia przez telefon

W dalszym ciągu istnieje możliwość umówienia się na szczepienie za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989. 

Od niedawna zmieniły się jednak zasady kontaktu z konsultantami. Przez większość dnia, osoby, które zadzwonią pod ten numer, mogą potwierdzić chęć odbycia rozmowy. Konsultant oddzwoni do pacjenta zainteresowanego szczepieniem w pierwszym możliwym terminie. Kontakt bezpośredni z pomocą infolinii 989 jest możliwy jedynie w godzinach wieczornych i nocnych. Więcej na ten temat w Dzienniku Prawnym pisaliśmy w tym artykule

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!