Obostrzenia dla niezaszczepionych. Rząd podjął 'daleko idące decyzje'

Rząd, choć nie zdradza jeszcze szczegółów, jest zdecydowany na wprowadzenie ograniczeń w społecznym funkcjonowaniu osób niezaszczepionych. Konkretne decyzje mają zapaść lada dzień. Czy jednak lockdown na święta jest możliwy?

Obostrzenia dla niezaszczepionych. Rząd podjął 'daleko idące decyzje'
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 7 grudnia 2021

Stanowcze słowa premiera Morawieckiego

- Będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - powiedział 6 grudnia Mateusz Morawiecki.  

Dodał, że stan rzeczy przedstawia się niedobrze, bardzo niedobrze, mamy dużo zgonów". - To zgony przede wszystkim osób niezaszczepionych. Ważne jest to byśmy się szczepili, będzie wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień — zaznaczył.

Do tej pory Ministerstwo zdrowia wprowadziło do 17 grudnia obostrzenia, które nie obowiązują dla osób zaszczepionych. 

Niedzielski: Są nowe obostrzenia. "Pakiet alertowy"Niedzielski: Są nowe obostrzenia. "Pakiet alertowy"Mikołaj Frączak

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska dla Wirtualnej Polski potwierdził, że trwają rozmowy w tym temacie: - Te uzgodnienia jeszcze są dyskutowane, jaki mają mieć ostateczny kształt. Myślę, że pewne zasady będą obowiązywały w całym kraju. 

Dyskusja rządu oparta jest o zalecenia Rady Medycznej przy premierze, a podstawą wprowadzenia ograniczeń jest zachęcenie do szczepienia tych, którzy się jeszcze wahają.

Rzecznik rządu potwierdza

- To będą decyzje, które będą się wiązać z ograniczeniami — zmianą limitów i pewnymi działaniami ograniczającymi mobilność społeczną po to, aby rozwój choroby ograniczyć.  Osoby zaszczepione będą "zasadniczo wyłączone z tych ograniczeń" –  powiedział rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, dodając: — To są daleko idące decyzje, które muszą być podjęte.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!