fb

Nadzór nad telefonem dziecka. Jak działa mOchrona?

Dziecko w sieci narażone jest na wiele niebezpieczeństw i dostęp do nieodpowiednich treści. Między innymi dlatego powstała aplikacja mOchrona. To produkt specjalistów NASK Państwowego Instytutu Badawczego. Tego samego, który stworzył mObywatela.

Nadzór nad telefonem dziecka. Jak działa mOchrona?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 10 grudnia 2021

Jak działa mOchrona?

Aplikacja mOchrona pozwala w prosty sposób ustalić reguły dotyczące korzystania z internetu przez nasze dziecko. Konto rodzica w mOchronie zabezpieczone jest kodem PIN. Dzięki aplikacji możemy wybrać kategorie stron internetowych oraz aplikacji, które powinny znajdować się poza dostępem dziecka. W ten sposób, możemy jasno określi, w jakich rejonach globalnej sieci małoletni użytkownik może serfować. Przy obecnym, łatwym dostępie do szkodliwych treści, takich jak przemoc, pornografia, patostreaming, taka aplikacja może okazać się bezcennym, a także bardzo praktycznym narzędziem dla każdego rodzica.

Czego Polacy najczęściej szukali w Google w 2021 roku?Czego Polacy najczęściej szukali w Google w 2021 roku?Martyna Kowalska

Jak ustalać zasady korzystania z sieci przez dziecko?

Eksperci radzą, by ustalanie reguł korzystania z internetu odbywało się przy udziale dziecka. Ważne, aby nasza pociecha rozumiała, dlaczego nałożone są na niego pewne ograniczenia. Czasem krótka rozmowa o niebezpieczeństwach, jakie czają się w sieci, jest dobrym wstępem do budowania u dziecka świadomości zagrożeń jakie czają się na nie w wirtualnym świecie. 

Raport z aktywności dziecka w internecie

Twórca aplikacji mOchrona, czyli NASK Państwowy Instytut Badawczy zadbał o to, by aplikacja umożliwiała również generowanie szczegółowych raportów na temat aktywności dziecka na urządzeniu objętym ochroną. Jak wyjaśniono - „to opcjonalna funkcja, która będzie pomocna w zdiagnozowaniu, czy syn lub córka korzysta z sieci w sposób zgodny z ustalonymi wspólnie zasadami”.

Skąd pobrać aplikację mOchrona?

Więcej informacji na temat aplikacji mOchrona można przeczytać na stronie internetowej ose.gov.pl/mochrona. Aplikację można pobrać zarówno na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS oraz HarmonyOS, jak również na komputery z systemem operacyjnym Windows.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Dziecko
Rejestr zachorowania na COVID-19 przedłużony
covid

Rejestr zachorowania na COVID-19 przedłużony

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany w rozporządzeniu dotyczącym Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19. Zgodnie z projektem, rejestry będą działać dłużej niż pierwotnie planowano, a ich funkcjonowanie...
Będzie 800+ zamiast 500+?
świadczenia/zasiłki

Będzie 800+ zamiast 500+?

Rosnąca inflacja sprawia, że wartość pieniądza spada. Według ekspertów świadczenie 500 plus jest dziś warte ok. 350 zł. Aby miało swoją wartość, jaką miało w czasie jego wprowadzenia, dziś...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!