fb

Czego Polacy najczęściej szukali w Google w 2021 roku?

Jak co roku, również i tym razem, na kilkanaście dni przed świętami Google opublikował ranking najbardziej popularnych haseł w pisywanych do popularnej wyszukiwarki w 2021 roku. Czego Polacy najczęściej szukali w Google?

Czego Polacy najczęściej szukali w Google w 2021 roku?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 9 grudnia 2021

Najpopularniejsze hasła w polskim internecie

O ile w 2020 roku w wyszukaniach dominowały tematy związane z pandemią, to w tym roku ustąpiły miejsca innym hasłom. W 2021 roku liderem wyszukiwań jest hasło Euro2020. Opóźnione o rok Mistrzostwa Europy w piłce nożnej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nad Wisłą. W skali świata wypały nieco gorzej, zajmując piąte miejsce na globalnej liście wyszukań. 

Każdego roku, dość wielu internautów wyszukuje informacje na temat osób, które zmarły. Tak było i tym razem. Drugie na liście najpopularniejszych haseł Google w Polsce zajął zmarły w kwietniu br. Krzysztof Krawczyk. 

Na trzecim miejscu znalazł się „spis powszechny”. Dopiero na czwartym hasło „pacjent gov” powiązane z platformą, na której można np. zapisać się na szczepienie lub pobrać e-receptę. Pierwszą piątkę zamyka postać zmarłego w połowie listopada dziennikarza Kamila Durczoka. 

Pozycję numer sześć zajmuje bijący rekordy popularności koreański serial Squid Game dostępny na platformie Netflix. 

Google ogłasza partnerstwo z Ford Motor CompanyGoogle ogłasza partnerstwo z Ford Motor CompanyJan Wróblewski


Najpopularniejsze tematy w polskim internecie

Nieco inaczej wygląda ranking najpopularniejszych tematów, którymi interesowali się polscy internauci. Na pierwszym miejscu znalazł się spis powszechny. Tuż za nim uplasowały się wydarzenia w Afganistanie, a na trzecim szczepienia przeciw COVID-19. Sprawa blokady Kanału Sueskiego znalazła się na czwartym miejscu, nieco dalej globalna awaria Facebooka. Co ciekawe, wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy uplasowały się dopiero na szóstej pozycji.

Najpopularniejsze osoby w polskim internecie

Wśród osób żyjących, największe zainteresowanie wśród wyszukujących w Google Polaków związane było z duńskim piłkarzem Christianem Eriksenem, który podczas pamiętnego meczu w Kopenhadze w czasie Euro2020 doznał zawału serca na oczach milionów widzów z całego świata. Drugie miejsce zajmuje influencerka Natsu. Podium zamyka trener reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Paulo Sousa. 

Najpopularniejsi muzycy w polskim internecie

Tutaj zaskoczenia nie ma. Pierwsze miejsce zajął ogromnie popularny wśród młodzieży raper Mata, czyli Michał Matczak. Drugie miejsce zajął włoski zespół Måneskin, który zwyciężył w czasie tegorocznej Eurowizji. Trzecie miejsce zajęła zdobywająca coraz większą popularność, artystka młodego pokolenia Young Leosia.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!