fb

Czego Polacy najczęściej szukali w Google w 2021 roku?

Jak co roku, również i tym razem, na kilkanaście dni przed świętami Google opublikował ranking najbardziej popularnych haseł w pisywanych do popularnej wyszukiwarki w 2021 roku. Czego Polacy najczęściej szukali w Google?

Czego Polacy najczęściej szukali w Google w 2021 roku?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 9 grudnia 2021

Najpopularniejsze hasła w polskim internecie

O ile w 2020 roku w wyszukaniach dominowały tematy związane z pandemią, to w tym roku ustąpiły miejsca innym hasłom. W 2021 roku liderem wyszukiwań jest hasło Euro2020. Opóźnione o rok Mistrzostwa Europy w piłce nożnej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nad Wisłą. W skali świata wypały nieco gorzej, zajmując piąte miejsce na globalnej liście wyszukań. 

Każdego roku, dość wielu internautów wyszukuje informacje na temat osób, które zmarły. Tak było i tym razem. Drugie na liście najpopularniejszych haseł Google w Polsce zajął zmarły w kwietniu br. Krzysztof Krawczyk. 

Na trzecim miejscu znalazł się „spis powszechny”. Dopiero na czwartym hasło „pacjent gov” powiązane z platformą, na której można np. zapisać się na szczepienie lub pobrać e-receptę. Pierwszą piątkę zamyka postać zmarłego w połowie listopada dziennikarza Kamila Durczoka. 

Pozycję numer sześć zajmuje bijący rekordy popularności koreański serial Squid Game dostępny na platformie Netflix. 

Google ogłasza partnerstwo z Ford Motor CompanyGoogle ogłasza partnerstwo z Ford Motor CompanyJan Wróblewski


Najpopularniejsze tematy w polskim internecie

Nieco inaczej wygląda ranking najpopularniejszych tematów, którymi interesowali się polscy internauci. Na pierwszym miejscu znalazł się spis powszechny. Tuż za nim uplasowały się wydarzenia w Afganistanie, a na trzecim szczepienia przeciw COVID-19. Sprawa blokady Kanału Sueskiego znalazła się na czwartym miejscu, nieco dalej globalna awaria Facebooka. Co ciekawe, wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy uplasowały się dopiero na szóstej pozycji.

Najpopularniejsze osoby w polskim internecie

Wśród osób żyjących, największe zainteresowanie wśród wyszukujących w Google Polaków związane było z duńskim piłkarzem Christianem Eriksenem, który podczas pamiętnego meczu w Kopenhadze w czasie Euro2020 doznał zawału serca na oczach milionów widzów z całego świata. Drugie miejsce zajmuje influencerka Natsu. Podium zamyka trener reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Paulo Sousa. 

Najpopularniejsi muzycy w polskim internecie

Tutaj zaskoczenia nie ma. Pierwsze miejsce zajął ogromnie popularny wśród młodzieży raper Mata, czyli Michał Matczak. Drugie miejsce zajął włoski zespół Måneskin, który zwyciężył w czasie tegorocznej Eurowizji. Trzecie miejsce zajęła zdobywająca coraz większą popularność, artystka młodego pokolenia Young Leosia.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!