Najlepsze peelingi do twarzy - ranking 2022

Który rodzaj peelingu będzie zatem najodpowiedniejszy dla naszego typu cery?

Najlepsze peelingi do twarzy - ranking 2022
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 12 lipca 2022

Regularne złuszczanie martwego naskórka jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym – pomaga oczyścić i wygładzić cerę, wyrównać jej koloryt oraz ogólnie utrzymać ją w dobrej kondycji. Stosując jednak niewłaściwy kosmetyk możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc swojej skórze. Który rodzaj peelingu będzie zatem najodpowiedniejszy dla naszego typu cery?

Co to jest peeling twarzy?

Proces obumierania komórek skóry i powstawania w ich miejsce nowych odbywa się w naszym organizmie nieustannie. Regularny peeling twarzy ma na celu usunięcie martwego naskórka oraz wszystkich nagromadzonych wokół niego zabrudzeń. W efekcie skóra staje się gładsza, przyjemniejsza w dotyku, rozjaśniona. Z jej powierzchni znikają drobne zmarszczki, a koloryt się wyrównuje. Dobry peeling do twarzy zwiększa również elastyczność cery, przywraca jej gładkość i miękkość, poprawia jej ukrwienia, przyspiesza procesy regeneracji oraz przygotowuje ją do dalszych etapów pielęgnacji.

Jak często należy wykonywać peeling twarzy?

Nasza skóra ma budowę warstwową, co oznacza, że jej komórki ulegają podziałowi w głębszych warstwach, następnie dojrzewają i przechodzą przez wszystkie partie ku górze, aż do naskórka. Tam obumierają i złuszczają się. Cykl odnowy komórek trwa wprawdzie 28 dni, jednak peeling w warunkach domowych warto wykonywać częściej. Przy skórach cienkich i wrażliwych poleca się robić go raz na 2 tygodnie, zaś w przypadku tych normalnych możemy powtarzać czynność raz na tydzień. Cery tłuste i trądzikowe mogą być poddawane zabiegowi złuszczania częściej – 1 lub 2 w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że częstotliwość używania peelingu zawsze zależy indywidualnych potrzeb skóry, a także od rodzaju produktu, jaki wybraliśmy. Niektóre delikatne kosmetyki złuszczające marki Tołpa (dostępne tutaj: https://makeup.pl/brand/332063/) są odpowiednie do stosowania nawet na co dzień.

Najlepszy peeling do twarzy dla Twojego rodzaju cery

  • Peeling enzymatyczny

To najdelikatniejszy ze wszystkich eksfoliantów, który może być stosowany przez posiadaczki cery bardzo wrażliwej, suchej i naczynkowej. Za pomocą enzymów, najczęściej z bromelainy i papainy, rozpuszcza on martwe komórki naskórka. Substancje te uwalniają swoje właściwości w środowisku wodnym, dlatego ten rodzaj peelingu należy stosować na wilgotną twarz i zmyć po kilku minutach.

  • Peeling mechaniczny

To kosmetyk z mocniejszym efektem złuszczania, który dobrze toleruje skóra normalna, mieszana i tłusta. Tego rodzaju peeling może być zarówno drobnoziarnisty, jak i gruboziarnisty. Nakładamy go bezpośrednio na skórę oraz masujemy okrężnymi ruchami w celu uzyskania jak najlepszego efektu oczyszczenia i wygładzenia skóry.

  • Peeling chemiczny

Złuszczanie martwego naskórka za pomocą kwasów to dobre rozwiązanie dla cer problematycznych, trądzikowych, borykających się z przebarwieniami i bliznami. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby częstotliwość stosowania dobrać do indywidualnych potrzeb swojej skóry.

Peeling do twarzy ranking

1. Peeling Tołpa 3 enzymy

Kosmetyk nie podrażnia skóry i nie zawiera żadnych zbędnych substancji typu silikony, parabeny czy sztuczne barwniki. Obecne w peeling Tołpa 3 enzymy enzymy z bromelainy, papainy oraz mikrokapsułowanej keratynazy skutecznie złuszczają zrogowacenia i martwe komórki, odblokowują pory oraz normalizują pracę gruczołów łojowych.

2. Matujący żel-peeling do mycia twarzy Tołpa Green Matowienie

Kolejny kosmetyczny hit od marki Tołpa z drogerii internetowej Makeup.pl łączy w sobie właściwości myjące tradycyjnego żelu z oczyszczającym działaniem peelingu. Z jego pomocą dokładnie pozbędziesz się nadmiaru sebum, zwalczysz błyszczenie i dogłębnie odświeżysz naskórek.

3. Peeling gruboziarnisty do cery tłustej i mieszanej BodyBoom FaceBoom

Mocny peeling do twarzy, który sprawi, że Twoja cera stanie się przyjemnie gładka i delikatna w dotyku, a jednocześnie nie pojawią się na niej podrażnienia, zaczerwienienia i przesuszenie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!