fb

Najlepsze projekty domów do 70 m2 . Jest konkurs

Rząd idzie za ciosem. Po przyjęciu przez Sejm ustawy dopuszczającej budowę domów do 70 m2 na uproszczonych zasadach, ministerstwo rozwoju ogłasza konkurs na… najlepszy projekt architektoniczny domu, spełniającego ustawowe wymagania. 

Najlepsze projekty domów do 70 m2 . Jest konkurs
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 21 września 2021

Projekt domu dla każdego?

Jak czytamy na stronie resortu rozwoju, który od początku pilotuje temat małych domków w Polskim Ładzie, ogłoszony konkurs dotyczy projektów domów do 70 m„które będą udostępnione wszystkim zainteresowanym do wykorzystania przy zaspokajaniu własnych potrzeb mieszkaniowych”. Tu jednak pojawiają się „schody”, bowiem aby wziąć udział w konkursie, trzeba jeszcze we wrześniu złożyć wniosek o dopuszczenie do rywalizacji. Ten termin mija dokładnie 29 września. 

Domy do 70 m2, mieszkanie bez wkładu – co zdecydował rząd?Domy do 70 m2, mieszkanie bez wkładu – co zdecydował rząd?Mikołaj Frączak

Gdzie szukać projektów domów do 70 m?

Jak wynika z wypowiedzi wiceministra Piotra Uścińskiego, rzeczywiście najlepsze projekty, będzie mógł pobrać każdy zainteresowany. Na jakich zasadach? O tym w komunikacie nie wspomniano. „Celem konkursu jest wyłonienie projektów o wysokich walorach architektoniczno-funkcjonalnych, ekologicznych, oszczędnych i estetycznych. Projekty te będą docelowo możliwe do pobrania dla każdego zainteresowanego budową domu do 70 m2– Powiedział wiceminister Uściński, cytowany na stronie resortu rozwoju. 

Ministerstwo uzasadnia, że dzięki ogłoszonemu właśnie konkursowi, najlepsze, dostępne i uniwersalne rozwiązania, będą miały szansę na „powszechne zaistnienie”. Niemniej, wyłonione tą drogą projekty, mają w dłuższej perspektywie wpłynąć pozytywnie na estetykę krajobrazu, budować harmonię oraz ład przestrzeni z budownictwem indywidualnym. 

O co chodzi z domami do 70 m2

Kilka dni temu Sejm przegłosował ustawę, która wprowadza do prawa budowlanego ułatwienia dla osób planujących inwestycję w mały, własny, dom jednorodzinny. Postulat ten znalazł się w grupie 10 głównych punktów Polskiego Ładu. Chodzi m.in. o możliwości budowy na zgłoszenie oraz bez konieczności angażowania kierownika budowy. Szczegółowe informacje na temat ogłoszonego właśnie konkursu można znaleźć na witrynie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego pod tym linkiem

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Dom

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!