Nie używasz? Zapłacisz! PayPal wprowadza opłatę za nieaktywne konta

Nic nie może wiecznie trwać. Użytkownicy systemu PayPal, którzy sporadycznie korzystają z konta powinni się jak naszybciej określić. Firma zapowiedziała bowiem, że od 16 grudnia wprowadzi opłaty za nieaktywne konta. Z portmonetki może zniknąć  nawet… cała przechowywana kwota, jeśli będzie niższa niż 50 zł. Co zmienia się w PayPal w 2020 roku?

Nie używasz? Zapłacisz! PayPal wprowadza opłatę za nieaktywne konta
  • Anna Malinowska
  • /
  • 12 października 2020

Opłaty w serwisie PayPal

W ostatnich dniach na wielu forach i w serwisach branżowych pojawiły się informacje o opłatach w PayPal, które firma zaanonsowała na liście najnowszych aktualizacji. Wynika z nich, że PayPal chce obciążyć użytkowników widmo, którzy mają w systemie swoją „portmonetkę” ale albo o niej zapomnieli albo korzystają z niej tylko w wyjątkowych sytuacjach. Teraz czynnikiem mobilizującym do przypomnienia sobie o nieaktywnym koncie będą opłaty, które zaczną obowiązywać od 16 grudnia br.

8 zasad bezpiecznych zakupów przez Internet — na co zwrócić uwagę?8 zasad bezpiecznych zakupów przez Internet — na co zwrócić uwagę?Rafał Stępniewski

Ile zapłacę za nieaktywne konto PayPal?

Wszystko zaczęło się od załącznika 1 dotyczącego aktualizacji systemu. Pojawiła się bowiem adnotacja „Dodaliśmy punkt A3.11 dotyczący nowo wprowadzonej opłaty za brak aktywności”.

Sprawdziliśmy co kryje się za „słynnym” już punktem A3.11. Po pierwsze zwróćmy uwagę na kluczowe wyrażenie „brak aktywności”. To oznacza, że dla osób regularnie korzystających z PayPal wszystko zostaje „po staremu”. Co w sytuacji kiedy, z usługi korzystamy sporadycznie?.

Punkt A3.11 jest bardzo krótki i choć wydaje się nieco karkołomny w przekazie, jasno stawia sprawę:. „Opłata za brak aktywności będzie równa mniejszej z dwóch wartości: opłaty wymienionej poniżej lub salda pozostałego na koncie użytkownika. Złoty polski 50,00 PLN”. Można było to napisać prościej, ale po dwukrotnym wczytaniu się w zapis chyba każdy ma już pewność. Jeśli na portmonetce nieaktywnego konta PayPal mamy np. 20 złotych – to właśnie taka kwota zostanie pobrana przez system jako opłata za nieaktywne konto. Jeśli saldo wynosi np. 55 złotych, na koncie pozostanie nam 5 złotych.

10 sposobów na bezpieczeństwo w sieci10 sposobów na bezpieczeństwo w sieci Michał Górecki

Kiedy konto PayPal będzie uznane za nieaktywne?

Jak informuje PayPal: „ustalamy opłatę za brak aktywności w przypadku kont, które nie były aktywne przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy”. To oznacza, że aby uniknąć opłaty, po prostu trzeba zacząć korzystać z usługi lub jeśli nie mamy takiej potrzeby zlikwidować je. Warto pamiętać, że osoby, które posiadają na koncie 0 złotych nie otrzymają ujemnego zapisu. Konto pozostanie nieaktywne, jednak bez finansowych konsekwencji. Wiadomo już, że wspomniana opłata będzie naliczona między 16 a 31 grudnia 2020 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!