Nie wnioskowałeś o 300+ ? Masz jeszcze czas do końca listopada

Osoby, które nie złożyły dotąd wniosku na świadczenie „Dobry Start” nazywane potocznie programem „300+” mogą to jeszcze zrobić do końca listopada – informuje resort rodziny. Do tej pory do rodziców i opiekunów dzieci uczących się trafiło ponad 3,9 mln świadczeń — to oznacza, że z tej formy wsparcia nie skorzystało dotąd ponad pół miliona uprawnionych (!)

Nie wnioskowałeś o 300+ ? Masz jeszcze czas do końca listopada
  • Anna Malinowska
  • /
  • 13 października 2020

Czy pieniądze z programu 300+ przepadają?

Jak informuje ministerstwo rodziny, osoby, które nie skorzystały ze wsparcia „Dobry Start” mogą jeszcze złożyć stosowny wniosek. Trzeba jednak się spieszyć bowiem środku będą przyznawane do końca listopada. Kto nie zdąży do tego czasu nie otrzyma pieniedzy.

Wniosek o 300+ można złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem strony empatia.mpips.gov.pl, Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz bankowość elektroniczną. Istnieje możliwość skorzystania z tradycyjnej, pocztowej formy lub poprzez wizytę w urzędzie. Ostatnia forma może być jednak utrudniona z powodu trwającej pandemii koronawirusa, dlatego najprościej jest skorzystać z elektronicznej formy wnioskowania o wsparcie.

CZYTAJ TEŻ 500+ na każde dziecko rozpocznie żniwa dla handlowców. Już się szykują

Komu przysługuje 300+?

Świadczenie 300+ nazywane oficjalnie jako „Dobry Start” przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko do 20 roku życia, lub 24 – w przypadku uczniów niepełnosprawnych Jak szacuje ministerstwo, w tym roku do świadczenia uprawnionych jest 4,5 mln uczniów. Do tej pory złożono w tym celu 3,9 mln wniosków. To oznacza, że około 600 tys. świadczeń nie mogło być wypłaconych.

„Dobry Start” wypłacany jest od 2018 roku. Wniosek może złożyć dowolny rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba która wystąpiła do sądu opiekuńczego z wnioskiem o przysposobienie. Od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło z tego programu ponad 2,6 mld złotych – wynika ze statystyk ministerstwa rodziny i polityki społecznej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!