Nie wiesz, jak wybrać najlepszy produkt bankowy? Komisja Nadzoru Finansowego pomoże

Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła niezwykłą porównywarkę produktów finansowych. Jest niezależna od instytucji finansowych, a przez to najbardziej rzetelna.

Nie wiesz, jak wybrać najlepszy produkt bankowy? Komisja Nadzoru Finansowego pomoże
  • Iga Gradzka
  • /
  • 28 marca 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ruszył z porównywarką opłat pobieranych przez dostawców usług płatniczych, którzy prowadzą rachunku. Chodzi tu przede wszystkim o banki.

Porównywarka KNF jest produktem niekomercyjnym i można z niej skorzystać klikając w link porównywarka KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje w swoim komunikacie, że porównywarka uwzględnia oferty tylko tych podmiotów, które spełniają określone warunki.

Ranking kont bankowych

Podstawowym jest to, by instytucja finansowa miała przynajmniej jedną placówkę na terytorium każdego województwa. Poza tym Komisja Nadzoru Finansowego przekonuje, że jeśli któryś z podmiotów nie spełni tego warunku, dane o oferowanych przez niego produktach nie będą wyświetlane w porównywarce. 

Zrobiłeś przelew na złe konto. Zobacz, jak to naprawić?

Porównywarka pokazuje wysokość opłat za poszczególne produkty bankowe, czyli np. przelewy, obsługę kart, czy transakcje gotówkowe. Można je posegregować w zależności od instytucji finansowej albo wedle konkretnego produktu finansowego. 

Porównywarka pokazuje najniższą możliwą cenę za produkt, którą jesteśmy w stanie uzyskać w danym banku, a także najwyższą kwotę którą trzeba zapłacić. Dzięki temu bardzo łatwo jesteśmy w stanie zdecydować, który produkt finansowy wybrać. 

 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!