Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym. Dochodzą pełnomocnictwa

Elektroniczny Urząd Skarbowy z kolejnymi udogodnieniami. W e-US można złożyć m.in. pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych (UPL-1). To ważna informacja dla mocodawców jak i pełnomocników. 

Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym. Dochodzą pełnomocnictwa
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 września 2022

Elektroniczny Urząd Skarbowy – kolejne udogodnienia

Elektroniczny Urząd Skarbowy, czyli e-US to rozwiązanie, którym chętnie chwali się Krajowa Administracja Skarbowa. Faktycznie KAS tworzy kolejne usługi, które powinny spodobać się wielu podatnikom, którzy oszczędzają w ten sposób sporo czasu na wizyty w skarbówce. 

Ruszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatnikówRuszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatnikówMichał Górecki

Pełnomocnictwa w e-US

KAS udostępniła właśnie możliwość składania pełnomocnictw do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych oraz zawiadomień o jego zmianie, a także odwołaniu. Za pomocą e-US mocodawcy mogą przeglądać nie tylko listę udzielonych pełnomocnictw ogólnych, ale także pełnomocnictw związanych z e-deklaracjami. W ocenie KAS będzie to bardzo popularna usługa. 

Nowa funkcjonalność umożliwi złożenie pełnomocnictwa UPL-1 i działanie na jego podstawie, w szybki i wygodny sposób, bez wychodzenia z domu. To kolejna usługa dla klientów. W ramach tego wdrożenia przygotowaliśmy także ułatwienia dla pełnomocników, którzy w imieniu swoich mocodawców złożą również zgłoszenia ZAP-3” – powiedziała zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa. 

Pełnomocnicy w elektronicznym Urzędzie Skarbowym

Praktycznym rozwiązaniem jest umożliwienie pełnomocnikom ogólnym wglądu w e-US do listy swoich mocodawców. System pozwala im również na składanie pism w ich imieniu. Nie ma przy tym konieczności samodzielnego uzupełniania danych identyfikacyjnych, a także adresowych mocodawcy. W trosce o wygodę naszych klientów wprowadziliśmy tą samą funkcjonalność w formularzu ZAP-3 — dane mocodawcy uzupełnimy również automatycznie” - zachwala usługę Krajowa Administracja Skarbowa. 

E-US – wielomilionowa inwestycja

Przypomnijmy, projekt elektronicznego Urzędu Skarbowego (e-US) jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu „Polska Cyfrowa”. Całkowita wartość przedsięwzięcia to prawie 102 miliony złotych, z czego ze środków europejskich pochodzi około 86 mln złotych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jakie są kary dla pracowników?
Praca

Jakie są kary dla pracowników?

Kodek pracy reguluje m.in. kwestie kar dla pracowników od pracodawcy. Ta najlżejsza to upomnienie ustne lub pisemne. Co jeszcze może czekać niezdyscyplinowanego pracownika?...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!