Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym. Dochodzą pełnomocnictwa

Elektroniczny Urząd Skarbowy z kolejnymi udogodnieniami. W e-US można złożyć m.in. pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych (UPL-1). To ważna informacja dla mocodawców jak i pełnomocników. 

Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym. Dochodzą pełnomocnictwa
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 września 2022

Elektroniczny Urząd Skarbowy – kolejne udogodnienia

Elektroniczny Urząd Skarbowy, czyli e-US to rozwiązanie, którym chętnie chwali się Krajowa Administracja Skarbowa. Faktycznie KAS tworzy kolejne usługi, które powinny spodobać się wielu podatnikom, którzy oszczędzają w ten sposób sporo czasu na wizyty w skarbówce. 

Ruszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatnikówRuszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatnikówMichał Górecki

Pełnomocnictwa w e-US

KAS udostępniła właśnie możliwość składania pełnomocnictw do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych oraz zawiadomień o jego zmianie, a także odwołaniu. Za pomocą e-US mocodawcy mogą przeglądać nie tylko listę udzielonych pełnomocnictw ogólnych, ale także pełnomocnictw związanych z e-deklaracjami. W ocenie KAS będzie to bardzo popularna usługa. 

Nowa funkcjonalność umożliwi złożenie pełnomocnictwa UPL-1 i działanie na jego podstawie, w szybki i wygodny sposób, bez wychodzenia z domu. To kolejna usługa dla klientów. W ramach tego wdrożenia przygotowaliśmy także ułatwienia dla pełnomocników, którzy w imieniu swoich mocodawców złożą również zgłoszenia ZAP-3” – powiedziała zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa. 

Pełnomocnicy w elektronicznym Urzędzie Skarbowym

Praktycznym rozwiązaniem jest umożliwienie pełnomocnikom ogólnym wglądu w e-US do listy swoich mocodawców. System pozwala im również na składanie pism w ich imieniu. Nie ma przy tym konieczności samodzielnego uzupełniania danych identyfikacyjnych, a także adresowych mocodawcy. W trosce o wygodę naszych klientów wprowadziliśmy tą samą funkcjonalność w formularzu ZAP-3 — dane mocodawcy uzupełnimy również automatycznie” - zachwala usługę Krajowa Administracja Skarbowa. 

E-US – wielomilionowa inwestycja

Przypomnijmy, projekt elektronicznego Urzędu Skarbowego (e-US) jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu „Polska Cyfrowa”. Całkowita wartość przedsięwzięcia to prawie 102 miliony złotych, z czego ze środków europejskich pochodzi około 86 mln złotych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!