Ruszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatników

We wtorek 23 listopada, ruszyła nowa usługa firmowana przez resort finansów. Opcja „zapłać za dokument przez e-Płatności” jest częścią Portalu Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

Ruszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatników
  • Michał Górecki
  • /
  • 23 listopada 2021

Czym jest usługa e-Płatności?

Usługa e-Płatności jest integralną częścią Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych, czyli PUESC (Nie mylić z PUE ZUS!). Dzięki niej za pomocą obsługi płatności elektronicznych można wnieść opłatę za deklarację akcyzową od aut osobowych, a także za wniosek związany z wydaniem banderol. 

Sprzedaż z TAX FREE. Mało czasu na rejestracjęSprzedaż z TAX FREE. Mało czasu na rejestracjęMartyna Kowalska


Za co można zapłacić przez e-Płatności

W ten sposób będzie można uregulować drogą online należności, wynikające z następujących dokumentów: deklaracji akcyzowej od samochodów (oznaczonej symbolem AKC-US) lub wniosku o wydanie banderol (WNSB). 

Elektroniczna płatność już została powiązana z innymi cyfrowymi usługami. Szczegóły na ten temat można znaleźć bezpośrednio na Platformie Usług Elektronicznych Celno Skarbowych (PUESC). Jak informuje resort finansów Płatności online na PUESC będą realizowane z wykorzystaniem systemu PayByNet”.

Resort zapowiada kolejne usługi e-Płatności

Wiadomo już, że na przedstawionych rozwiązaniach lista możliwości usługi e-Płatności nie zostanie zamknięta. Ministerstwo zapowiada, że terminy wprowadzenia kolejnych udogodnień zostaną przedstawione w późniejszym terminie. W niedalekiej przyszłości usługa ta będzie dotyczyła m.in. wnoszenia opłaty za kontrolę lub rozstrzygniecie „wydane przez inspekcję graniczną współpracującą z KAS i Służbą Celno-Skarbową w ramach usług dostępnych w serwisie Single Window” oraz usługi „Zapłać należności przez e-Płatności”.  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!