fb

Ruszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatników

We wtorek 23 listopada, ruszyła nowa usługa firmowana przez resort finansów. Opcja „zapłać za dokument przez e-Płatności” jest częścią Portalu Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

Ruszają e-Płatności. Nowa usługa dla podatników
  • Michał Górecki
  • /
  • 23 listopada 2021

Czym jest usługa e-Płatności?

Usługa e-Płatności jest integralną częścią Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych, czyli PUESC (Nie mylić z PUE ZUS!). Dzięki niej za pomocą obsługi płatności elektronicznych można wnieść opłatę za deklarację akcyzową od aut osobowych, a także za wniosek związany z wydaniem banderol. 

Sprzedaż z TAX FREE. Mało czasu na rejestracjęSprzedaż z TAX FREE. Mało czasu na rejestracjęMartyna Kowalska


Za co można zapłacić przez e-Płatności

W ten sposób będzie można uregulować drogą online należności, wynikające z następujących dokumentów: deklaracji akcyzowej od samochodów (oznaczonej symbolem AKC-US) lub wniosku o wydanie banderol (WNSB). 

Elektroniczna płatność już została powiązana z innymi cyfrowymi usługami. Szczegóły na ten temat można znaleźć bezpośrednio na Platformie Usług Elektronicznych Celno Skarbowych (PUESC). Jak informuje resort finansów Płatności online na PUESC będą realizowane z wykorzystaniem systemu PayByNet”.

Resort zapowiada kolejne usługi e-Płatności

Wiadomo już, że na przedstawionych rozwiązaniach lista możliwości usługi e-Płatności nie zostanie zamknięta. Ministerstwo zapowiada, że terminy wprowadzenia kolejnych udogodnień zostaną przedstawione w późniejszym terminie. W niedalekiej przyszłości usługa ta będzie dotyczyła m.in. wnoszenia opłaty za kontrolę lub rozstrzygniecie „wydane przez inspekcję graniczną współpracującą z KAS i Służbą Celno-Skarbową w ramach usług dostępnych w serwisie Single Window” oraz usługi „Zapłać należności przez e-Płatności”.  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Kiedy 14. emerytura 2022?
Emerytura

Kiedy 14. emerytura 2022?

14. emerytura 2022 nie zostanie wypłacona jak rok temu w listopadzie, a w sierpniu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Według szacunków resortu, w tym roku na...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!