Nowe zasady logowania do PUE ZUS

Ważna informacja dla osób, które często korzystają z Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmodyfikowany został bowiem sposób rejestracji i logowania do PUE ZUS. O czym należy pamiętać, korzystając z tego narzędzia? 

Nowe zasady logowania do PUE ZUS
  • Michał Górecki
  • /
  • 4 października 2021

Logowanie na PUE ZUS

Do tej pory, osoby korzystające z profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), miały obowiązek podania w procesie logowania adresu e-mail. Obecnie możliwość ta została rozszerzona także na numer telefonu osoby posiadającej tam konto. 

Choć teoretycznie to kosmetyczna zmiana, która powinna ułatwić logowanie, w jednej sytuacji mogą pojawić się problemy. Jak zaznacza Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Dane te muszą być unikalne – adres mailowy albo numer telefonu mogą być przypisane wyłącznie do jednego profilu”. To ważna uwaga, szczególnie jeśli w firmie korzystamy z telefonu prywatnego.

7 mln profili na PUE ZUS. Jak założyć swój profil?7 mln profili na PUE ZUS. Jak założyć swój profil?Anna Malinowska

Jak wygląda rejestracja do PUE ZUS?

W momencie rejestracji na profilu PUE ZUS, użytkownik powinien wskazać, czy przypisać do niego adres e-mail czy numer telefonu. Jeśli profil na Platformie Usług Elektronicznych założyliśmy już wcześniej, należy te informacje podać przy logowaniu. 

Zmiany w subskrypcji na PUE ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził również zmiany w zakresie subskrypcji. Mowa o mechanizmie powiadamiania o zdarzeniach, które miały miejsce na PUE ZUS. Obecnie można w tym celi ustawić różne adresy poczty elektronicznej, a także numery telefonów dla każdego kontekstu, z którego korzystają użytkownicy platformy. Jeśli np. użytkownik obsługuje kilku płatników, dla każdego może wskazać oddzielne adresy e-mail oraz numery telefonów do wysyłki powiadomień” – informuje ZUS. 

Więcej informacji na temat zmian na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS można znaleźć na stronach internetowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Między innymi w tym komunikacie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!