fb

Nowe zasady logowania do PUE ZUS

Ważna informacja dla osób, które często korzystają z Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmodyfikowany został bowiem sposób rejestracji i logowania do PUE ZUS. O czym należy pamiętać, korzystając z tego narzędzia? 

Nowe zasady logowania do PUE ZUS
  • Michał Górecki
  • /
  • 4 października 2021

Logowanie na PUE ZUS

Do tej pory, osoby korzystające z profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), miały obowiązek podania w procesie logowania adresu e-mail. Obecnie możliwość ta została rozszerzona także na numer telefonu osoby posiadającej tam konto. 

Choć teoretycznie to kosmetyczna zmiana, która powinna ułatwić logowanie, w jednej sytuacji mogą pojawić się problemy. Jak zaznacza Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Dane te muszą być unikalne – adres mailowy albo numer telefonu mogą być przypisane wyłącznie do jednego profilu”. To ważna uwaga, szczególnie jeśli w firmie korzystamy z telefonu prywatnego.

7 mln profili na PUE ZUS. Jak założyć swój profil?7 mln profili na PUE ZUS. Jak założyć swój profil?Anna Malinowska

Jak wygląda rejestracja do PUE ZUS?

W momencie rejestracji na profilu PUE ZUS, użytkownik powinien wskazać, czy przypisać do niego adres e-mail czy numer telefonu. Jeśli profil na Platformie Usług Elektronicznych założyliśmy już wcześniej, należy te informacje podać przy logowaniu. 

Zmiany w subskrypcji na PUE ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził również zmiany w zakresie subskrypcji. Mowa o mechanizmie powiadamiania o zdarzeniach, które miały miejsce na PUE ZUS. Obecnie można w tym celi ustawić różne adresy poczty elektronicznej, a także numery telefonów dla każdego kontekstu, z którego korzystają użytkownicy platformy. Jeśli np. użytkownik obsługuje kilku płatników, dla każdego może wskazać oddzielne adresy e-mail oraz numery telefonów do wysyłki powiadomień” – informuje ZUS. 

Więcej informacji na temat zmian na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS można znaleźć na stronach internetowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Między innymi w tym komunikacie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Kiedy 14. emerytura 2022?
Emerytura

Kiedy 14. emerytura 2022?

14. emerytura 2022 nie zostanie wypłacona jak rok temu w listopadzie, a w sierpniu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Według szacunków resortu, w tym roku na...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!