Skarbówka ułatwia procedurę umówienia na wizytę w urzędzie

Krajowa Administracja Skarbowa ułatwia możliwość umówienia się na wizytę w urzędzie skarbowym. Od października wprowadzono uproszczony formularz oraz wyszukiwarkę spraw. 

Skarbówka ułatwia procedurę umówienia na wizytę w urzędzie
  • Michał Górecki
  • /
  • 6 października 2021

Wizyta w skarbówce? Trzeba się umówić

Krajowa Administracja Cyfrowa przekonuje, że obecnie wystarczą cztery kroki, by umówić wizytę w skarbówce. Urzędnicy przekonują, że nowe narzędzie wprowadzone na początku drugiej fali pandemii sprawdza się i cieszy akceptacją wśród klientów. 

Czym jest usługa umawiania się na wizytę w urzędzie skarbowym

Zgodnie z założeniami usługa umawiania wizyty w urzędzie skarbowym daje możliwość zaplanowania spotkania. Co ważne, nie jest to jedynie „pobranie numeru” i czekanie w kolejce. Każda osoba, może ustalić wizytę w konkretnym dniu oraz o konkretnej godzinie. Z jednej strony zwiększa to bezpieczeństwo klientów, którzy nie muszą przebywać w dużych skupiskach osób, z drugiej zaś ułatwia logistykę. Nie ma czekania na swoją kolej, a to pozwala na zaoszczędzenie czasu. 

Codziennie 21 tys. osób umawia się w sieci na… spotkanie z fiskusemCodziennie 21 tys. osób umawia się w sieci na… spotkanie z fiskusemMartyna Kowalska


Jak umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym?

Jak przekonuje KAS, najprostszą metodą jest rezerwacja terminu przez internet. Od października jest ona jeszcze prostsza i ogranicza się do czterech kroków. Krajowa Administracja Skarbowa znacznie uprościła cyfrowy formularz i nadała mu nową szatę graficzną. 

Aby umówić się na wizytę urzędzie skarbowym należy wejść na stronę, znajdującą się pod tym linkiem. Tam należy kolejno:

1. Wybrać właściwe województwo, oraz najbliższy urząd

2. Wskazać sprawę, którą zamierzamy załatwić w US

3. Wybrać termin wizyty – datę oraz godzinę

4. Podać swoje dane kontaktowe.

Sporym ułatwieniem może być „wyszukiwarka spraw” dzięki której szybko wskażemy, cel naszej wizyty w Urzędzie Skarbowym. 

W dalszym ciągu można umówić się na wizytę drogą telefoniczną, dzwoniąc do swojego urzędu. 

Ile osób korzysta z umawiania wizyt w urzędzie skarbowym? 

Od ubiegłorocznej jesieni, kiedy zadebiutowała możliwość umawiania wizyt w US, zarezerwowano prawie 4,3 mln spotkań z urzędnikami skarbówki. Najczęściej wizyty dotyczą uzyskania potrzebnych zaświadczeń oraz spraw związanych z podatkami majątkowymi. Te dwa obszary dotyczą ponad połowy umówionych wizyt. 

Jak informuje KAS „od niedawna działa także usługa powiadamiania SMS-em o umówionej wizycie. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie”– napisano w komunikacie. pracy urzędów, aby były one jeszcze bardziej przyjazne klientom. Zachęcamy do udziału w ankiecie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: podatki

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!