Nowości w aplikacji mojeIKP
Nowości w aplikacji mojeIKP: skaner, który umożliwia szybkie znajdowanie ulotek leku oraz możliwość ustawienia przypomnienia o braniu lekarstwa. Poza tym, każdy, kto posiada aplikację, będzie mógł w profilu zobaczyć też swoje zdarzenia medyczne. O ułatwieniach początkiem stycznia poinformowało Centrum e-Zdrowia.
- Joanna Gościńska
- /
- 13 stycznia 2023
Co znajdziemy w aplikacji mojeIKP?
Ministerstwo Zdrowia nieustannie rozwija swoją aplikację mobilną mojeIKP. Do tej pory mogliśmy skorzystać z takich funkcjonalności jak: łatwe odbieranie e-recept oraz e-skierowań, przełączanie się między kontem rodzica a kontami dzieci, sprawdzanie dawkowania przepisanego leku, wykupowanie leków w aptece przez pokazanie kodu QR na ekranie telefonu, bez konieczności podawania farmaceucie numeru PESEL, uruchamianie poradnika pierwszej pomocy w nagłej sytuacji, korzystanie z portalu Diety NFZ.
Z mojeIPK można również: sprawdzić swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu się dzięki comiesięcznym quizom, policzyć kroki, skorzystać z bezpłatnego planu bezpiecznych treningów "8 tygodni do zdrowia". Ponadto aplikacja działa w trybie offline, co pozwala na korzystanie z dokumentów medycznych, pobranych ostatnim uruchomieniu aplikacji w połączeniu z Internetem. Aplikację można uruchomić również w trybie ciemnym.
Nowości w mojeIKP
Do tego „pakietu korzyści” od stycznia 2023 roku doszły dodatkowe ułatwienia. Pierwsze z nich, jak przekazuje Centrum e-Zdrowia, to skaner leków. Kolejne to: możliwość podglądu zdarzeń medycznych z naszym udziałem oraz łatwiejsze korzystanie z programu „+8 tygodni do zdrowia”. Aplikacja może także przypominać o braniu leków.
Dzięki skanerowi z łatwością znajdziemy ulotkę do leku. Wystarczy otworzyć go w zakładce e-zdrowie i zeskanować kod znajdujący się na opakowaniu leku lub kod QR. Po zeskanowaniu otworzy się ulotka leku (w przypadku, gdy producent udostępnia ją w rejestrze).
Historia leczenia w moje IKP
Ponadto, w aplikacji mojeIKP znajdziemy także historię naszego leczenia, w tym także prywatnego. Nasze zdarzenia są w aplikacji międzye-skierowaniami a Unijnym Certyfikatem COVID. Aby sprawdzić, co i jak, wystarczy wpisać rok, a potem znaleźć danie zdarzenie.
Jak informuje Centrum e-Zdrowia, w nowej wersji mojeIKP można w łatwiejszy sposób korzystać z programu „8 tygodni do zdrowia”, który znajdziemy w zakładce „profilaktyka”. Teraz aplikacja pomoże nam przejść przez test wydolnościowy. Dotychczas dane o odległości i czasie trzeba było wpisywać samodzielnie. Teraz to aplikacja policzy za nas.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.