Nowy e-bank na polskim rynku. Prosto z Ukrainy

Ukraiński bank wchodzi na polski rynek. Ma on funkcjonować pod nazwą Stereo by mono. Z jego usług będą mogli korzystać zarówno ukraińscy, jak i polscy klienci już w pierwszym kwartale 2023 roku. Na jakie usługi będą mogli liczyć klienci? Jak będzie wyglądała obsługa klienta?

Nowy e-bank na polskim rynku. Prosto z Ukrainy
  • Joanna Gościńska
  • /
  • 23 stycznia 2023

Łatwy dostęp do konta z aplikacji

Polska Agencja Prasowa, jako pierwsza poinformowało o tym, że ukraiński bank planuje rozpocząć działalność na polskim rynku.  Stereo by mono umożliwi dostęp do bezpłatnego konta, którym w łatwy sposób będzie można zarządzać dzięki aplikacji mobilnej. Ponadto klienci będą mogli  uzyskać dostęp do karty wirtualnej lub zamówić jej fizyczną wersję. W aplikacji będzie można także płacić za usługi, robić przelewy w złotówkach w Polsce, Ukrainie i na świecie na numer karty, znajomym z listy kontaktów lub na numer konta.

PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu dla małych i średnich przedsiębiorstwPGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu dla małych i średnich przedsiębiorstwJoanna Gościńska

Stereo by mono zapowiada również możliwość wykupienia subskrypcji, która da dostęp do wydania karty fizycznej, ułatwi prowadzenie konta w euro i wykonywanie przelewów SEPA instant oraz Express Elixir. Taka usługa ma kosztować 15 zł na miesiąc.

Obsługa klienta 24/7

Jeśli chodzi o obsługę klienta, Stero by mono chce być dla swoich użytkowników dostępny 24 godziny 7 dni w tygodniu. Z bankiem będzie można kontaktować się poprzez znane komunikatory takie, jak: WhatsApp, Messenger i Viber. Co ciekawe, bank nie będzie korzystał z chat botów, a to oznacza, że niezależnie od godziny, pod drugiej stronie będzie czekał na nas konsultant.  Instytucja finansowa deklaruje obsługę w języku polskim i ukraińskim.

Co się dzieje z pieniędzmi na koncie osoby zmarłej?Co się dzieje z pieniędzmi na koncie osoby zmarłej?Damian Jemioło

Ukraiński bank wejście na polski rynek tłumaczy chęcią pomocy swoim rodakom, którzy chcą korzystać ze zwykłych usług finansowych. Ponadto Stereo by mono chce pokazać Europejczykom, że bankowość może być wygodna, szybka, a nawet zabawna. „Mamy nadzieję, że nasz projekt stanie się kamieniem milowym w integracji europejskiej Ukrainy” – napisali właściciele banku w komunikacie prasowym.

Zapraszają także polskich klientów

Mimo że ukraiński bank jest nastawiony przede wszystkim na swoich obywateli, którzy przebywają na terenie Rzeczy Pospolitej, nie mówi „nie” Polakom.  „Zachęcamy do skorzystania również naszych polskich przyjaciół. Chcemy zaskoczyć ich poziomem ukraińskiego serwisu" – napisał na Instagramie współwłaściciel monobanku Oleg Gorokhovski.

Stero by mono ma być dostępny w Polsce jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku. Bank powstał w 2017 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!