O czym latem myślą Polacy? O miłości!

Portal randkowy Badoo przyjrzał się Polakom, zastanawiając się, jak spędzają wakacje. Co się okazało? Blisko połowa z nich w chodzi na randki częściej w okresie letnim, 39% nawet kilka razy w miesiącu. 36% badanych uważa, że wakacyjna miłość to szansa na poznanie kogoś na całe życie.

O czym latem myślą Polacy? O miłości!
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 25 lipca 2022

Lato, czyli jak dobrze spędzić czas?

Ciepłe, słoneczne dni, plaża, góry, beztroska — wszystko, co łączy się z wakacjami, nasuwa przyjemne skojarzenia dobrze spędzonego czasu. Dotyczy to także romantycznych uniesień i spotkań z ludźmi, z którymi może połączyć nas miłość, przyjaźń albo płomienny romans. Wszystko wskazuje na to, że Amorowi sprzyjają długie, letnie dni. Czy single w Polsce czekają na wakacyjne zauroczenia?

Inflacja popsuje wakacje. Są wyniki badańInflacja popsuje wakacje. Są wyniki badańMartyna Kowalska

Okazuje się, że 68% badanych uważa, iż latem łatwiej jest się zakochać. Prawie 1/5 respondentów zwykle doświadcza aż 3 wakacyjnych miłości w okresie letnim. 51% jest zdania, że to zasługa słońca i ciepłych dni, które sprawiają, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i beztroscy. Ponad połowa badanych uważa, że latem łatwiej znaleźć miłość, ponieważ mamy wtedy więcej wolnego czasu i częściej podróżujemy, a to sprzyja poznawaniu nowych osób. 

Wyniki badania pokazują, że letni okres to doskonały czas na nawiązywanie nowych znajomości i znalezienie miłości. Sprzyja temu wakacyjna aura. Warto wykorzystać potencjał lata — w badaniu aż 86% singli zadeklarowało, że chciałoby przeżyć wakacyjną miłość, zaś 39% w okresie letnim chodzi na randki nawet kilka razy w miesiącu. 

Wakacyjna miłość, czyli jaka?

49% badanych kojarzy letnią miłość z miłym sposobem na spędzanie czasu bez zbędnych zobowiązań. Aż 36% uważa, że letnie zauroczenie może być szansą na poznanie kogoś na całe życie. 

Jak oszczędzić na wakacjach?Jak oszczędzić na wakacjach?Martyna Kowalska

Dla 24% wakacyjna miłość oznacza odkrywanie swojej seksualności, tyle samo osób jest zdania, że będzie to krótki romans bez szansy na kontynuację po zakończeniu wakacji lub urlopu.

Na całe życie

Wielu singli chce stworzyć trwały związek i poznać osobę, z którą można spędzić resztę życia. Zarówno kobiety (37%), jak i mężczyźni (36%) dostrzegają szansę na poznanie kogoś wartościowego w okresie letnim, myśląc jednocześnie poważnie o takiej relacji. Z drugiej strony prawie 1/4 respondentów skojarzyła wakacyjną miłość z odkrywaniem swojej seksualności i eksperymentowaniem.

Mówiąc o wakacyjnej miłości, nie można uniknąć romantycznych skojarzeń. Kolacja na plaży, w świetle zachodzącego słońca, to coś, co na pewno chwyta za serce i otwiera nas na bliższe znajomości. 

Letnie festiwale to według badanych singli (12%) także dobry pomysł na randkę, choć część z nich (11%) wolałaby poczuć podczas niej adrenalinę! Nieważne, jaki typ randki preferujemy — lato to czas imprez, koncertów i innych atrakcji, które pobudzają do życia i inspirują. Na przykład ¼ badanych twierdzi, że najłatwiej poznać wakacyjną miłość na imprezie ze znajomymi, zaś 23% kojarzy wakacyjne randkowanie z urlopem w kraju (góry, jezioro).

Niezależnie od preferencji, lato to idealny czas na nowe doświadczenia, również w sferze miłości, a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z cytowanych badań.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!