Obiecywali bezpieczne i rentowne inwestycje. Dziś Gerda Broker na liście ostrzeżeń KNF
Komisja Nadzoru Finansowego wpisuje trzy kolejne firmy na listę ostrzeżeń. Jedną z ich jest Gerda Broker. Jakie zastrzeżenia ma KNF wobec tej spółki?
- Martyna Kowalska
- /
- 11 kwietnia 2019
Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń firmę Gerda Broker. Spółka realizuje m.in. duże inwestycje nieruchomościowe oferując niemal „pewne” zyski.
Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisuje kolejne trzy nowe podmioty. Wśród nich jest Gerda Broker sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka podejrzewana jest o przestępstwo związane z obrotem instrumentami finansowymi. Chodzi o przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych oraz oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia Komisji. Wobec Gerda Broker skierowano zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury w Warszawie.
Sprawdź także: Nie wiesz, jaki produkt finansowy wybrać. KNF pomoże
Gerda Broker na cenzurowanym KNF
Według informacji zawartych na stronie spółki Gerda Broker, firma oferuje „bezpieczne i rentowne inwestycje oraz wszechstronne doradztwo w zakresie pozyskania kapitału na rozwój spółki”. Sporą część działalności obejmują przede wszystkim inwestycje w grunty i nieruchomości.
Spółka chwali się swoją sztandarową inwestycją Wrocław City Center. Inwestycja w ten obiekt ma gwarantować nawet 8% zysku w skali roku, bez jakiejkolwiek obsługi. O problemach z uzyskaniem takich stóp zwrotu pisał już wcześniej bankier.pl.
Sprawdź też: Jak wygląda bezpieczeństwo finansowe konsumentów?
Oprócz Gerda Broker, na listę ostrzeżeń trafiła również spółka Rud i Batory Kancelaria Finansowa s.c. z siedzibą w Warszawie. Chodzi też o podejrzenie przestępstwa związanego z obrotem instrumentami finansowymi (oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia). Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Co to jest lista ostrzeżeń publicznych KNF?
Lista ostrzeżeń publicznych KNF jest to spis podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ma ona informować społeczeństwo, a także podmioty gospodarcze o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.
Sprawdź też: Klienci poszkodowani przez GetBack domagają się zwrotu pieniędzy
Na liście zamieszcza się też informacje o tym, jak przebiega postępowanie wobec danej firmy. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.
Na podstawie artykułu Adama Hajdamowicza Bankier.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.