Od kiedy szczepienia uczniów w szkołach?

Ministerstwo Edukacji poinformowało już od kiedy będą możliwe szczepienia uczniów w szkołach. Czy jeszcze w tym roku szkolnym takie zabiegi będą mogły być prowadzone w placówkach oświatowych? Z jakich możliwości mogą skorzystać uczniowie, którzy ukończyli 12. rok życia? Odpowiadamy. 

Od kiedy szczepienia uczniów w szkołach?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 14 czerwca 2021

Rejestracja dzieci na szczepienia


7 czerwca 2021 roku umożliwiono rejestrację dzieci na szczepienia. Warunkiem jest ukończenie przez nie 12. roku życia. Póki co, przyjęcie preparatu jest możliwe jedynie w punktach populacyjnych i powszechnych. Można być pewnym, że w kończącym się roku szkolnym nie będzie możliwości przeprowadzania szczepień w szkołach – wynika z komunikatu resortu edukacji


Szczepienia uczniów po wakacjach


Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że po wakacjach, szczepienia uczniów „będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych”. Wiadomo, że będą je przeprowadzały te podmioty, które już prowadzą stacjonarne punkty szczepień, czyli posiadają już doświadczenie w tym zakresie. 


Jak zaszczepić dziecko przeciw COVID-19?Jak zaszczepić dziecko przeciw COVID-19?Martyna Kowalska


Harmonogram szczepień uczniów po wakacjach


Resort edukacji przedstawił już na swojej stronie internetowej dokładny harmonogram akcji szczepień dla dzieci i młodzieży szkolnej po zakończeniu wakacji. Wiadomo, że osoby w wieku 12-18 lat będą mogły się szczepić zarówno w dotychczasowych miejscach jak również tymczasowych mobilnych punktach. 


W pierwszym tygodniu września (1.09.2021-05.09.2021) przeprowadzony zostanie tydzień informacyjny. Będą organizowane lekcje wychowawcze oraz spotkania z rodzicami.


Na drugi tydzień września (06.09.2021-12.09.2021) zaplanowano przygotowania do szczepienia. Będą one polegały na zbieraniu ewentualnych zgód na przeprowadzenie szczepień u dzieci od rodziców i opiekunów.


To oznacza, że faktyczne szczepienia uczniów w szkołach mają być możliwe w trzecim tygodniu września, czyli między 13.09.2021 a 19.09.2021 r.


Przygotowanie dzieci do szczepień


Resort edukacji we współpracy z Ministerstwem Zdrowia opracował zestaw rekomendacji, które mają pomóc w przygotowaniu się ucznia do szczepienia. Ich głównymi adresatami są rodzice oraz opiekunowie prawni. Zawarto w nich zestaw informacji na temat posiłków przed zabiegiem, a także kwestie związane z przyjmowaniem leków.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!