Okradali kościelne skarbony. Grozi im 10 lat więzienia

Nawet 10 lat więzienia grozi trójce mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzieże pieniędzy ze skarbon ulokowanych w kościołach w województwach opolskim i dolnośląskim. Złodzieje wpadli chwilę po włamaniu w jednej ze świątyń w okolicach Olesna. 

Okradali kościelne skarbony. Grozi im 10 lat więzienia
  • Michał Górecki
  • /
  • 23 lutego 2022

Żyli z okradania skarbon w kościołach?

Śledczy prowadzący sprawę ustalili już, że podejrzani mężczyźni okradali skarbony w kościołach na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Do tej pory doliczono się strat, przekraczających 2 tysiące złotych. 

Seria włamań w kościołach

Funkcjonariusze z Olesna (Opolskie) odebrali pierwsze informacje o kradzieżach pieniędzy złożonych w kościelnych skarbonach na początku roku. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z pionu kryminalnego. 

W lutym udało się zatrzymać trzech mężczyzn niedługo po opróżnieniu skarbony w kościele w okolicach Olesna. Zabezpieczono narzędzia oraz 300 złotych, które znaleziono przy podejrzanych. Najpewniej gotówka pochodziła z kradzieży. 

Ranking najczęściej kradzionych aut — TOP 10Ranking najczęściej kradzionych aut — TOP 10Michał Górecki

Ile grozi za kradzież z włamaniem? 

Policja informuje, że 36-latek z powiatu oleskiego oraz 39 i 32-latek z okolic Namysłowa mogli okradać skarbony w kościołach położonych w rejonie Olesna, Kluczborka oraz Oławy. Do niektórych parafii w tym celu wracali wielokrotnie. 

Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem grozi i nawet dziesięć lat więzienia. Policja ocenia, że sprawa ma charakter rozwojowy, a mężczyźni mogą mieć na koncie znaczenie więcej takich przestępstw.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!