Twój e-PIT 2022. Ponad milion rozliczeń w tydzień

Mimo że od uruchomienia usługi Twój e-PIT dla tegorocznych rozliczeń minął tydzień, na jej liczniku pojawił się okrągły milion deklaracji. Ta sytuacja potwierdza, że jest to jedna z najpopularniejszych e-usług w Polsce. 

Twój e-PIT 2022. Ponad milion rozliczeń w tydzień
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 24 lutego 2022

Rozliczenie z fiskusem first minute

W kontekście rozliczeń z fiskusem często mówi się, że Polacy zwykle czekają na ostatnią chwilę. Tego stanu rzeczy nie potwierdzają najświeższe statystyki od Krajowej Administracji Skarbowej. Wynika z nich, że w zaledwie tydzień od otwarcia elektronicznego okienka dla rozliczeń PIT, podatnicy złożyli już ponad milion formularzy za 2021 rok.

Twój e-PIT 2022

W 2022 roku Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na posiadanych danych, przygotowała zeznania za 2021 roku 23.295.876 podatnikom. Trzeba jednak przyznać, że momencie włączenia możliwości rozliczenia za pośrednictwem elektronicznego rozwiązania, usługa zaliczyła falstart. Podatnicy i media donosiły o problemach z zalogowaniem się usługi, które utrzymywały się w pierwszej dobie. Problemy techniczne nie zniechęciły jednak osób, które rozliczenie roczne 2021 chciały mieć już za sobą. 

Za pośrednictwem usługi Twój e-PIT najwięcej deklaracji złożono na formularzu PIT-37 (843,5 tys.). Na drugim miejscu znalazły się rozliczenia PIT-28 – i trudno się dziwić bowiem, w tym jedynym przypadku, czas na dopełnienie obowiązku mija już 28 lutego 2022. Na liczniku znajduje się już 117,8 tys. tego typu deklaracji. Podium zamyka PIT-38 z 26,9 tysiącami rozliczeń. 

Kto musi rozliczyć się z PIT do 28 lutego?Kto musi rozliczyć się z PIT do 28 lutego?Martyna Kowalska

Jak rozliczyć się przez Twój e-PIT?

Krajowa Administracja Cyfrowa przypomina, że dostęp do usługi możliwy jest tylko za pośrednictwem Elektronicznego Urzędu Skarbowego (e-US). Do zalogowania się do usługi potrzebny jest więc Profil Zaufany, Dowód Osobisty z warstwą elektroniczną lub dostęp do bankowości elektronicznej z aplikacją mObywatel. Pewnym ułatwieniem jest fakt, że do usługi można się zalogować również danymi podatkowymi. 

Elektroniczny Urząd Skarbowy 2022

Warto wspomnieć, że uruchomiony nieco ponad rok temu (1.02.2021) e-Urząd Skarbowy spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród podatników. Od tej pory zalogowano się na niego już ponad 58 milionów razy. Za jego pośrednictwem złożono dotąd ponad 80 tysięcy pism ogólnych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!