Orlen wypowiada umowy stacjom zawyżającym ceny

Orlen wypowiedział umowy 10 przedsiębiorcom prowadzącym stacje paliw pod brandem Orlenu, którzy podnieśli znacząco ceny, napędzając tym samym nieuzasadnioną panikę – wynika z wypowiedzi prezesa spółki Daniela Obajtka dla RMF FM. Szef PKN Orlen zaznaczył, że kolejki na stacjach to efekt działania internetowych trolli oraz fake newsów. 

Orlen wypowiada umowy stacjom zawyżającym ceny
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 lutego 2022

Orlen wypowiada umowy stacjom, które napędzają panikę

Prezes PKN Orlen był w południe gościem radia RMF FM. Został zapytany m.in. o komentarz do zdjęć od radiosłuchaczy, z których wynikało, że są stacje z logotypem Orlenu, które znacząco w ostatniej dobie podniosły ceny paliw.

Nie wszystkie stacje, które są pod brandem Orlenu, są własnością Orlenu” – tłumaczył Obajtek. „Wczoraj zrezygnowaliśmy ze współpracy z jedną stacją spod brandu Orlenu, która nie była własnością Orlenu, która podniosła znacząco ceny. Również dziś zrezygnowaliśmy ze współpracy z 9 stacjami, które miały cenę nieadekwatną do sytuacji” – powiedział w rozmowie. 

Paliwa nie zabraknie! Fake newsy skutecznie działają na naszą wyobraźnięPaliwa nie zabraknie! Fake newsy skutecznie działają na naszą wyobraźnięMonika Świetlińska

Orlen: wypowiemy umowy nieuczciwym przedsiębiorcom.

Prezes Orlenu zaznaczył, że nie pozwoli na to, by aktualną sytuację wykorzystywano w taki sposób. Zaznaczył, że nieuczciwi hurtownicy lub stacje, które korzystają z paliwa koncernu. Również w takich przypadkach umowy mają zostać wypowiedziane. To, co dzieje się na niektórych stacjach nazwał „sztucznie nakręcaną sytuacją”, która nie ma racjonalnego uzasadnienia.

Paliw w Polsce nie zabraknie

Dzisiaj pisaliśmy w Dzienniku Prawnym o aktualnej sytuacji na rynku paliw. W tym artykule Moniki Świetlińskiej zawarliśmy również stanowiska Ministerstwa Aktywów Państwowych i Orlenu. Nie ma obaw, że paliwa w Polsce zabraknie, a wszelkie inne próby przedstawienia tej sytuacji to klasyczny przykład fake newsów. Ich rolą jest dezinformacja, napędzanie paniki oraz podejmowanie irracjonalnych zachowań. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Odkryj nowinki ze świata technologicznego!
firma

Odkryj nowinki ze świata technologicznego!

Postęp technologiczny pędzi niezwykle szybko, co powoduje niemałe komplikacje. Trudno jest bowiem podążać za wszystkimi przemianami w tej dziedzinie. Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć, że...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!