Okradła pracodawcę na 100 tys. złotych. Wynosiła sprzęt z firmy

Dość oryginalny sposób na „premię” do pensji znalazła 35-letnia mieszkanka województwa lubuskiego. Systematycznie wynosiła z firmy sprzęt elektroniczny, oraz wszystko, co można było później spieniężyć. W ten sposób okradła pracodawcę naniemal 100 tys. złotych.

Okradła pracodawcę na 100 tys. złotych. Wynosiła sprzęt z firmy
  • Anna Malinowska
  • /
  • 15 grudnia 2021

Kradła i sprzedawała firmowy sprzęt

Rzecz działa się na terenie powiatu świebodzińskiego w województwie lubuskim. 35-latka wynosiła z firmy, w której pracowała sprzęt elektroniczny oraz wartościowe przedmioty. Policja policzyła, że łącznie chodzi o mienie o wartości prawie 100 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze przyznają, że część pracowników dużych firm coraz częściej dają się skusić na pozornie łatwy zarobek, poprzez okradanie własnego pracodawcy. Mechanizm zwykle jest podobny. Wynoszą z magazynów, biur czy sortowni rzeczy, które mogą potem sprzedać. W ten sposób narażają właściciela firmy na gigantyczne straty. 

Jak złodzieje kradną mienie z zakładów pracy?

Policja przyznaje, że proceder często polega na chowaniu skradzionych przedmiotów pod ubranie. W ten sposób opuszczają one teren firmy. W opisywanym przypadku wyglądało to właśnie w ten sposób. Cel – późniejsze zbycie. Zdaniem śledczych przestępczy scenariusz 35-latki realizowany był co najmniej od listopada. 

Wynoszenie mienia firmowego z magazynu

W momencie zatrzymania kobieta miała przy sobie kolejne przedmioty, które próbowała wynieść z magazynu. Funkcjonariusze odnaleźli w mieszkaniu zatrzymanej skradziony wcześniej sprzęt elektroniczny. Z 35-latką współpracował jej o dwa lata młodszy partner, który już usłyszał zarzut paserstwa. W tym przypadku policjantom ze Świebodzina udało się odzyskać mienie wycenione na prawie 100 tysięcy złotych.

Jaka kara za kradzież i paserstwo?

Parą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. 35-latka wraz z partnerem mają zakaz opuszczania terenu Polski. Śledczy zdecydowali się także na zatrzymanie paszportów. Za popełnione czyny, kwalifikujące się jako seria kradzieży oraz paserstwo mogą spędzić nawet pięć lat za kratkami.

ZDJĘCIE W TEKŚCIE: LUBUSKA POLICJA 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!