PGG będzie sprzedawała miał dla rolników
Polska Grupa Górnicza S.A. wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Aktywów Państwowych rusza ze sprzedażą miałów energetycznych dla rolników. Na czym polega ten program adresowany do krajowego rolnictwa? Wyjaśniamy
- Michał Górecki
- /
- 20 października 2022
Miał z PGG dla rolników
Program sprzedaży miałów energetycznych dla rolników, jest realizacją wcześniejszych zapowiedzi szefa resortu aktywów państwowych. Polska Grupa Górnicza S.A. (PGG S.A.) skierowała w trybie kryzysowym wolumen 600.000 ton węgla dla rolników.
Ze sprzedaży w tym programie mogą skorzystać „producenci rolni, których źródła grzewcze są zasilane węglem kamiennym. Sprzedaży będzie podlegać miał energetyczny o wartości opałowej 19–23 MJ/kg z kopalń Polskiej Grupy Górniczej S.A.” - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Sprzedaż miału przez internet
Polska Grupa Górnicza S.A. udostępnia specjalną stronę internetową, która będzie służyła do elektronicznej obsługi sprzedaży węgla dla producentów rolnych. Będzie zawierała m.in. opcję rejestracji, a także obsługi zgłoszeń.
Warto zapoznać się wcześniej z regulaminem sprzedaży dostępnym na tej witrynie. Znalazł się tam także elektroniczny system, który umożliwia składanie wniosków o zakup miału na potrzeby rolnicze. To oznacza, że wszelkie wymagane w tym trybie dokumenty, można składać w wersji cyfrowej.
Kiedy dostawca energii elektrycznej może nam odciąć prąd?Anna Malinowska
Kolejka po miał
Już wiadomo, że wnioski od rolników będą rozpatrywane w kolejności zgłoszenia. Na początek zostaną one zweryfikowane. W następnym kroku sprzedawca, czyli PGG S.A., uruchomi proces sprzedaży surowca. Według informacji podawanych w oficjalnych komunikatach, będzie to robił – niezwłocznie.
Miał dla rolnictwa – jaka oferta?
Na stronie MRiRW zadeklarowano, że „każdy z zarejestrowanych wnioskodawców otrzyma od Polskiej Grupy Górniczej S.A. ofertę zakupu z jednolitą dla wszystkich uczestników programu ceną sprzedaży, uwzględniającą aktualne wskaźniki rynkowe, skalkulowane z wyłączeniem marż pośredników i innych kosztów wynikających z wydłużonego łańcucha dystrybucji węgla”. Dokument ma zawierać konkretne informacje na temat miejsca odbioru surowca, jego ilość, cenę, a także opis parametrów jakościowych.
Stosowny wniosek w tej sprawie można złożyć do PGG pod adresem: https://www.pgg.pl/strefa-klienta
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.