PGG S.A. walczy z botami wykorzystywanymi do zakupu węgla przez internet

PGG S.A. odpowiedziała na publikacje prasowe, wg których pośrednicy kupują węgiel z wykorzystaniem botów. „Spółka stosuje nowoczesne technologie chroniące przed możliwością automatycznego zakupu przez boty” – czytamy w komunikacie PGG.

PGG S.A. walczy z botami wykorzystywanymi do zakupu węgla przez internet
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 8 czerwca 2022

PGG przeciw nieuczciwym pośrednikom

Zakup węgla przez internet za pośrednictwem strony PGG budzi w ostatnim czasie wiele emocji. Faktycznie, obecnie to najprostsza droga do kupienia względnie taniego opału na zimę. Pojawiło się wiele artykułów, które informują, że istnieją pośrednicy wykorzystujący specjalne oprogramowanie, tzw. boty, za pomocą którym łatwiej można kupić węgiel. W ocenie spółki tezy, które pojawiają się w ostatnim czasie, nie są do końca zgodna z prawdą. 

Nieprawdą jest, że PGG S.A. nie zamierza zajmować się problemem nieuczciwych pośredników w sprzedaży internetowej węgla. Spółka stosuje nowoczesne technologie chroniące przed możliwością automatycznego zakupu poprzez bot-y” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie PGG.

Czy PGG reaguje na nieprawidłowości przy zakupie węgla?

Spółka zauważa, że zastosowane technologie, które zabezpieczają sklep przed automatyzacją zakupów, oparte są na rozwiązaniach związanych ze sztuczną inteligencją, Mowa o mechanizmach, stosowanych przez czołowe światowe firmy specjalizujące się w ochronie serwisów internetowych. 

PGG twierdzi, że na bieżąco kontroluje działanie systemów odpowiedzialnych za ochronę wirtualnego sklepu. Spółka reaguje także na nieprawidłowości transakcji noszących znamiona jakiejkolwiek automatyzacji zakupów. 

Od kiedy zakaz aut spalinowych w UE? Przesądzi jedno głosowanieOd kiedy zakaz aut spalinowych w UE? Przesądzi jedno głosowanieMichał Górecki

Podejrzane transakcje zgłaszane do organów ścigania

Spółka informuje, że zrealizowane zakupy są weryfikowane po przeprowadzonej sesji. Informacja o ewentualnych „podejrzanych” transakcjach trafia do organów ścigania. 

Jest to potężne wyzwanie, tym bardziej że w ocenie PGG liczba prób połączenia się z witryną sklep.pgg.pl przekracza w szczycie 100 tysięcy na sekundę. Wartość ta odnosi się do ruchu po odfiltrowaniu różnego rodzaju ataków DDoS, których zadaniem jest doprowadzenie do paraliżu stron internetowych PGG. 

Jednocześnie spółka przestrzega przed korzystaniem z usług pośrednika. Takie uproszczenie sobie procedury zakupu może zakończyć się utratą pieniędzy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!