Pijany nastolatek – zarzuty dla ekspedientki. Zwracaj uwagę, komu sprzedajesz alkohol!

Ta historia mogła się skończyć tragicznie. Nieprzytomny 15-latek trafił do szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Badanie wykazało 3 promile alkoholu. Ekspedientce, która sprzedała nieletniemu alkohol, grożą teraz nawet dwa lata więzienia.

Pijany nastolatek – zarzuty dla ekspedientki. Zwracaj uwagę, komu sprzedajesz alkohol!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 4 sierpnia 2022

3 promile alkoholu w organizmie nastolatka

Policjanci z Otwocka, którzy zajmują się problematyką nieletnich, otrzymali informację o 15-latku, który trafił do miejscowego szpitala z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie. W trakcje wyjaśniania okoliczności, szybko ustalili, w którym sklepie nastolatek sam i bez żadnego problemu zakupił alkohol. Wiadomo też, że chłopiec spożył go zaraz po zakupie. Pomocne w tej sprawie okazały się przesłuchania świadka. z

Zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim 

Wiadomo, że do transakcji doszło na terenie Józefowa. Policjanci z tamtejszego komisariatu szybko ustalili, kto dokonał sprzedaży alkoholu małoletniemu klientowi. Podejrzaną w tej sprawie jest 43-letnia sprzedawczyni. Kobieta usłyszała zarzuty. 

Sprzedawał konsole do gier, których nigdy nie posiadał. Oszukał na ponad 32 tys. złotychSprzedawał konsole do gier, których nigdy nie posiadał. Oszukał na ponad 32 tys. złotychMichał Górecki

Jaka kara za sprzedaż alkoholu małoletnim?

Jak informuje policja, ekspedientka z Józefowa przyznała się do zarzucanego jej czynu. Sprawę nadzoruje obecnie Prokuratura Rejonowa z Otwocka. Wiadomo, że za to przestępstwo polskie prawo przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o negatywnych skutkach spożywania alkoholu. Picie sporych ilości alkoholu w młodym wieku może mieć poważne konsekwencje” – czytamy na stronie internetowej mazowieckiej policji. 

ZDJ. ILUSTRACYJNE

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!