Awaria usług Gmail i Youtube w Europie i na świecie

„A więc tak wygląda koniec świata” — napisał jeden z internautów w komentarzu do wpisu o awarii Gmaila. Dla wielu użytkowników awaria popularnej usługi oznacza ogromne problemy np. w pracy zdalnej. W poniedziałek (14.12) około południa pojawiły się raporty z różnych europejskich krajów o problemach z Gmailem, a hashtag #gmaildown i #youtubedown zaczął pojawiać się na twitterze przy okazji wpisów w przeróżnych językach.

Awaria usług Gmail i Youtube w Europie i na świecie
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 14 grudnia 2020

Awaria Gmaila

Przeglądając twittera można dojść do wniosku, że problemy ze stabilnym działaniem darmowej poczty od amerykańskiego giganta występują także na Filipinach i Dalekim Wschodzie. To może oznaczać, że awaria ma większy zasięg niż tylko Europa – jak początkowo wskazywały doniesienia portali. Użytkownicy zgłaszają też problemy z pracą na dokumentach, czyli w usłudze dość popularnej w zdalnym trybie pracy.

Z mapy Downdetector.pl zgłoszeń użytkowników prowadzonej na podstawie zgłoszeń użytkowników, najwięcej raportów o problemach wygenerowano w Europie, na wschodnim wybrzeżu USA, w Indiach oraz Japonii.

Problemy z YouTubem

Oprócz Gmaila niestabilnie działa także Youtube. Na poziomie przeglądarki, początkowo wylogowuje uczestników z konta. Bywają problemy z odtworzeniem jakichkolwiek treści. Wśród „poradników” tworzonych przez internautów znalazła się wiadomość, że YT działa w przeglądarkach w trybie incognito. Faktycznie, sprawdziliśmy i w naszym przypadku zadziałało (!)

Niestabilny Gmail

Nam udało się pobrać załącznik z Gmaila dopiero za trzecim podejściem. Są jednak i tacy użytkownicy, którzy w ogóle nie mogą zalogować się na swoje konto. Wcześniej przeglądarka raportowała błędy. To może oznaczać, że nie wszędzie Gmail uległ całkowitej awarii – po prostu miejscami działa niestabilnie.

Popularność Gmail

Jak wynika ze statystyk, Gmail jest najpopularniejszą na świecie internetową usługą pocztową. W październiku 2019 roku liczba jej użytkowników przekroczyła 1,5 miliarda.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?
Praca

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?

Ocena pracownika jest istotnym elementem systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracodawca jest zobowiązany do dokonywania ocen pracowników w różnych sytuacjach — przy rekrutacji, przy przyznawaniu...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!