Pismo ze skarbówki tylko przez Pocztę Polską. Będą przesyłki hybrydowe

Pismo ze skarbówki dostaniemy tylko Pocztą Polską. Jest nowa umowa między operatorem a Izbą Administracji Skarbowej w Poznaniu. Spółka chwali się, że przynajmniej do 2023 roku będzie świadczyła usługi pocztowe na rzecz wszystkich izb, Krajowej Informacji Skarbowej oraz wszystkich podległych jej jednostek.

Pismo ze skarbówki tylko przez Pocztę Polską. Będą przesyłki hybrydowe
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 1 sierpnia 2022

Poczta Polska i ważny przetarg

Jak informuje Poczta Polska zawarta umowa dotyczy świadczenia usług zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszania, a także doręczania przesyłem. Mowa tu zarówno o listach i paczkach. Poczta będzie też odbierała je z lokalizacji, które wskaże izba skarbowa na terenie całej Polski. 

W ramach umowy znalazła się także innowacyjna usługa hybrydowa. Jak tłumaczy Poczta Polska, polega ona na przyjęciu korespondencji w formie elektronicznej. Następnie jest ona wydrukowana, kopertowana i doręczana do wskazanego adresata. 

Kolejna umowa fiskusa z Pocztą Polską

Poczta Polska chwali się, że to już kolejna kompleksowa umowa zawarta między spółką a Izbą Administracji Skarbowej. Poczta zaznacza, że dostosowała swoją ofertę do aktualnych potrzeb i zapewnia elastyczniejsza ramy współpracy. 

Przesyłki hybrydowe w urzędowej korespondencji

Jak zaznacza wiceprezes Poczty Polskiej, Andrzej Bodziony — „Podmioty publiczne, które obsługuje Poczta Polska, coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, takie jak przesyłka hybrydowa lub elektroniczne potwierdzenie odbioru”.

Umowa będzie realizowana dla wszyskich jednostek wchodzących w skład Krajowej Administracji Skarbowej. Mowa o 16 izbach administracji skarbowej, 400 urzędach skarbowych, 153 urzędach celno-skarbowych, Krajowej Izbie Skarbowej oraz Krajowej Szkoły Skarbowości. 

Udział Poczty Polskiej w przetargach

Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez spółkę, w 2021 roku Poczta Polska przystąpiła do prawie 2 tysięcyprzetargów. Jako wykonawca usług została wyłoniona w 99,6% spośród nich. Wśród klientów PP jest m.in. ZUS i sądy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!