Po pandemii szkoły postawią na lekcje wychowania fizycznego

Ponad 20 tys. nauczycieli zgłosiło się jak dotąd do programu resortu edukacji oraz warszawskiej AWF „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”. Jego celem jest wsparcie uczniów w odzyskaniu pełnej sprawności fizycznej, po miesiącach nauki zdalnej. Sądząc po skali zainteresowania akcją, po zakończeniu lockdownu, szkoły w dużym stopniu położą nacisk na lekcje wychowania fizycznego.

Po pandemii szkoły postawią na lekcje wychowania fizycznego
  • Michał Górecki
  • /
  • 21 kwietnia 2021

Szkolenia dla nauczycieli z wf

Jak się okazuje, termin „nadrabianie zaległości” tyczy się nie tylko polskiego czy matematyki, ale może mieć związek również z wychowaniem fizycznym. Tym bardziej że wielu uczniów od października nie miało styczności z salą gimnastyczną czy szkolnym boiskiem. Niestety, nadal nie wiadomo, kiedy ich pełny powrót do zajęć będzie możliwy.

W ramach programu „Aktywny powrót do szkoły po pandemii” przeprowadzona zostanie seria szkoleń, podczas których eksperci z Akademii Wychowania Fizycznego z całej Polski będą przekazywać nauczycielom wiedzę na temat tego, w jaki sposób pracować z uczniami, by Ci mogli w jak największym stopniu poprawić swoją sprawność i kondycję po miesiącach szkolnego lockdownu. Każdy nauczyciel, który pomyślnie zakończy pierwszy etap tego projektu, otrzyma certyfikat, który będzie podstawą do ubiegania się o dodatkowe fundusze dla szkół na zajęcia sportowe.

Sposób na porządek z hulajnogami w mieścieSposób na porządek z hulajnogami w mieścieMichał Górecki

Program „Aktywny powrót do szkół po pandemii”

Aby zapisać się do programu „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”, chętni nauczyciele muszą zarejestrować się w systemie. Jak wynika z danych ministerstwa edukacji i nauki, dotąd zrobiło to już 20 tys. pedagogów zarówno pracujących w ramach edukacji wczesnoszkolnej, jak i w starszych klasach podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych. Zasada jest taka, że każdy nauczyciel, może skorzystać tylko z jednego szkolenia. Wymagane jest wypełnienie formularza na stronie internetowej WF z AWF, gdzie należy wpisać kod otrzymany od dyrekcji szkoły. W kolejnym kroku zgłoszenie nauczyciela będzie przekazane do odpowiedniego ośrodka szkoleniowego AWF w Warszawie, Białej Podlaskiej, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie lub Poznaniu.

Kiedy ruszą szkolenia „Aktywny powrót do szkoły”?

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, terminy rozpoczęcia szkoleń dla nauczycieli będą uzależnione od rozwoju sytuacji związanej z pandemią. Osoby, które zarejestrowały się do programu, powinny czekać na informacje, które zostaną przekazane bezpośrednio przez uczelnie prowadzące zajęcia.

ZUS: Co się zmienia w tarczy antykryzysowej od 4 maja 2021?ZUS: Co się zmienia w tarczy antykryzysowej od 4 maja 2021?Martyna Kowalska

Czego dowiedzą się nauczyciele podczas szkoleń z AWF?

Jak informuje w komunikacie resort edukacji — „podczas szkoleń nauczyciele dowiedzą się m.in. jak przeciwdziałać skutkom bezczynności ruchowej (hipokinezji), izolacji społecznej czy innym skutkom zdrowotnym, które pojawiły się w związku z pandemią. Szkolenia będą miały charakter kompleksowy i obejmą również zagadnienia psychologiczne”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!