Poczta Polska i KRUS pomogą przy wniosku o 300+

Pracownicy wybranych placówek Poczty Polskiej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) pomogą osobom, które będą miały problem ze złożeniem elektronicznego wniosku o świadczenie „Dobry Start”, czyli 300+. Przypomnijmy od 1 lipca składanie wniosków o takie wsparcie, będzie możliwe wyłącznie przez internet. 

Poczta Polska i KRUS pomogą przy wniosku o 300+
  • Michał Górecki
  • /
  • 24 czerwca 2021

Gdzie pomoc ws. wniosku o 300+?

Prezesi ZUS, Poczty Polskiej oraz KRUS porozumieli się w sprawie udzielania pomocy w składaniu elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry Start” – czyli 300+ poinformowano w komunikacie. Zainteresowane osoby będą mogły również starać się o pomoc w ZUS. Szefowie trzech wymienionych instytucji podpisali w tej sprawie listy intencyjne. 

Dla kogo 300+?

300+ czyli świadczenie „Dobry start” przysługuje na każde, uczące się dziecko między 7. a 20. rokiem życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. Świadczenie w wysokości 300 zł udzielane jest raz w roku przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W tym przypadku, podobnie jak przy 500+ nie ma kryterium dochodowego. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest złożenie prawidłowo przygotowanego wniosku.

W 2021 roku ministerstwo rodziny zmieniło sposób udzielania wsparcia. Odtąd o świadczenie można ubiegać się wyłącznie drogą elektroniczną. Obsługę programu przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej były to instytucje gminne. 

7 mln profili na PUE ZUS. Jak założyć swój profil?7 mln profili na PUE ZUS. Jak założyć swój profil?Anna Malinowska

Terminy składania wniosków 300+

Wnioski o „Dobry start” na rok szkolny 2021/2022 należy składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Można to zrobić na trzy sposoby – przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portal Empatia oraz bankowość elektroniczną. 

Pomoc Poczty Polskiej i KRUS ws. 300+

Zgodnie z treścią listu intencyjnego podpisanego między ZUS, KRUS i Pocztą Polską, pracownicy ZUS będą pełnili dyżury w wybranych placówkach Poczty Polskiej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. 

Mechanizm takiej pomocy merytorycznej będzie prosty. „Podczas dyżurów pracownicy Zakładu będą zakładać zainteresowanym profile na PUE ZUS i będą pomagać w złożeniu wniosków o świadczenie w ramach programu „DOBRY START” za pośrednictwem PUE ZUS. Taką pomoc będzie można uzyskać także w placówkach ZUS oraz innych wybranych miejscach, z którymi ZUS będzie współpracował w tym zakresie” – poinformowano w komunikacie opublikowanym przez Pocztę Polską. 

Kiedy na poczcie dyżury ws. 300+?

Wiadomo, że pracownicy ZUS będą dyżurowali na terenie całego kraju. Udostępnione będą jednak wybrane placówki pocztowe. Informacje o terminach i miejscach dyżurów będą zamieszczane na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!