Ponad 100 mln zł z UE na podyplomówki dla pielęgniarek i położnych

Są pieniądze na kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych. Państwo przeznaczy na ten cel 112 mln złotych. Z szansy na podniesienie kwalifikacji może skorzystać 31,5 tys. pielęgniarek i położnych – informuje Ministerstwo Zdrowia

Ponad 100 mln zł z UE na podyplomówki dla pielęgniarek i położnych
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 19 sierpnia 2022

Pieniądze na kształcenie dla pielęgniarek

Przeznaczenie pieniędzy na kształcenie pielęgniarek i położnych będzie możliwe dzięki umowie, jaką minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał z prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofią Małas. Dokument dotyczy kształcenia podyplomowego pielęgniarek oraz położnych. Chodzi o kursy specjalistyczne oraz kwalifikacyjne dla ponad 30 tysięcy osób. 

Kto może skorzystać z pieniędzy na kształcenie?

Warunek udziału w projekcie jest jasny. Trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej. Nie są jednak brane pod uwagę kwestie związane ze sposobem oraz miejscem zatrudnienia. Kwalifikacje będą mogły więc podnieć osoby zatrudnione w publicznych i niepublicznych placówkach, a także samozatrudnione” – tłumaczy resort zdrowia.

 

Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych

Oficjalnie projekt nosi nazwę „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”. Pieniądze na jego realizację w całości pochodzą z unijnych środków przeznaczonych na walkę z pandemią COVID-19 i jej skutkami. Głównym celem jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w zakresie chorób oraz powikłań po chorobach zakaźnych, w szczególności po COVID-19. 

Projekt ma być realizowany do końca 2023 roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Praca

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!