Szczepienia przeciw grypie 2022. Ruszyły nabory

Wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia przyjmują wnioski od podmiotów, które chcą oferować szczepienia przeciw grypie. Mowa o placówkach medycznych i aptekach. 

Szczepienia przeciw grypie 2022. Ruszyły nabory
  • Michał Górecki
  • /
  • 25 sierpnia 2022

Kto poda szczepionkę przeciw grypie?

Dokumenty w tej sprawie będzie można składać drogą elektroniczną do 30 września 2022 roku. Tak jak wcześniej ogłaszało Ministerstwo Zdrowia, za podanie preparatu będzie płacił NFZ. 

Punkty szczepień przeciw grypie

Do programu mogą kwalifikować się podmioty lecznicze oraz ogólnodostępne apteki. Potencjalny punkt szczepień musi jednak spełnić kilka zasadniczych kryteriów. Pierwszy obszar wymagań dotyczy personelu, który będzie kwalifikował i wykonywał szczepienie. Drugi natomiast wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego pomieszczenia, w którym szczepienia będą mogły być przeprowadzone. 

COVID-19: Ministerstwo Zdrowia wystawia skierowania na czwartą dawkę. Dla kogo?COVID-19: Ministerstwo Zdrowia wystawia skierowania na czwartą dawkę. Dla kogo?Michał Górecki

Szczepienia przeciw grypie i Centrum e-Zdrowia

NFZ zaznacza, że niezbędnym wymogiem dla funkcjonowania takiego punktu szczepień jest posiadanie dostępu do systemu P1, który jest prowadzony przez Centrum e-Zdrowia. Chodzi o to, by informacja o szczepieniu pacjenta była odnotowana w elektronicznej Karcie Szczepień. Odpowiednia adnotacja będzie także figurowała w Internetowym Koncie Pacjenta.

Ile apteki zarabiają na szczepieniach?

Za każde szczepienie przeciw grypie zarówno placówki medyczne jak i ogólnodostępne apteki mogą liczyć na takie samo wynagrodzenie. Będzie to 21,83 złotych. Szczepienie będzie uznane za wykonane po wypełnieniu przez pracownika elektronicznej Karty Szczepień. Bez tego wynagrodzenie, o którym wspomnieliśmy, nie będzie wypłacone.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!