Polacy przewidywali, że pandemia nie minie w 2021

Tylko co piąty Polak myślał, że pandemia skończy się w 2021 roku. 1/3 Polaków nie widziała szans na powrót do czasów sprzed koronawirusa, ale czy mimo, że tak przewidzieli, to czy mają z tego tytułu satysfakcję?

Polacy przewidywali, że pandemia nie minie w 2021
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 grudnia 2021

Przewidzieli dobrze, ale czy są z tego zadowoleni?

“Czy spodziewasz się powrotu do życia sprzed pandemii do końca 2021 roku?” — pytał Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor w grudniu 2020.48% ankietowanych nie chciało prognozować, wstrzymując się z odpowiedzią.

-  21 proc. było optymistami wierząc, że sytuacja wróci do dawnej normy, a 31 proc. – jak się okazuje po 12 miesiącach – słusznie przewidziało, że koniec 2021 r. nie stanie się końcem kłopotów z COVID-19 - przekazuje Halina Kochalska, rzecznik prasowy BIG InfoMonitor.

Kto najtrafniej przewidział jak rozwinie się sytuacja z COVID-19? 

Przede wszystkim 24-35 latkowie ze średnich i dużych miast (od 20 do 500 tys. mieszkańców), z wykształceniem wyższym lub co najmniej licencjackim. 

Czy w dobie pandemii warto wnioskować o podwyżkę?Czy w dobie pandemii warto wnioskować o podwyżkę?Michał Górecki

Największymi optymistami byli najmłodsi, 18-24 latkowie z wykształceniem zasadniczym, pochodzący z małych miejscowości liczących do 20 tys. osób.

Koronakryzys 

- Na przebieg pandemii nie do końca mamy wpływ, ale są obszary, które nadal możemy kontrolować. Warto przypomnieć, że wśród planów na mijający rok aż 16 proc. ankietowanych wymieniało m.in. wyprostowanie swojej sytuacji finansowej i zmniejszenie długów. Nasze statystyki pokazują, że nie rzucali słów na wiatr i dziś wielu może cieszyć się sukcesem – mówi Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor. – Niewykluczone, że fakt, iż koronakryzys się przeciąga mocniej zdeterminowało do działania w różnych obszarach życia – dodaje.  

Co jeszcze chcieliśmy zmienić lub poprawić w mijającym roku? 

- Na czele wymienianych celów była większa dbałość o zdrowie i kondycję (38 proc.), zrzucenie kilogramów (25 proc.), odreagowanie dystansu społecznego (22 proc.), wyjazd w daleką podróż (15 proc.), czy też znalezienie pracy (10 proc.) — informuje Halina Kochalska, rzecznik prasowy BIG InfoMonitor.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!