fb

Lex TVN. Ruch Prezydenta RP. JEST DECYZJA!

To była trudna decyzja. — Spędzała mi sen z powiek w czasie świąt — powiedział w samo południe 27 grudnia Andrzej Duda, prezydent RP.

Lex TVN. Ruch Prezydenta RP. JEST DECYZJA!
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 grudnia 2021

To trudny, ale zdecydowany ruch 

Jak zaznaczył kilkakrotnie podczas konferencji w poniedziałek, 27 grudnia, Andrzej Duda, ogromne znaczenie mają dla niego przyszłe stosunki międzynarodowe.

Rząd chce opodatkować reklamy w mediach. Pieniądze pójdą na zdrowie i zabytkiRząd chce opodatkować reklamy w mediach. Pieniądze pójdą na zdrowie i zabytkiAnna Malinowska

Zadawał pytania, czy to będzie uczciwe wobec inwestora, który już funkcjonuje na polskim rynku. Przypominał, że nie tak dawno przecież TVN otrzymał koncesję wedle obowiązujących praw.

Pluralizm medialny, wolność słowa

- Podejmując decyzję, brałem pod uwagę pluralizm medialny i wolność słowa. Rozmawiałem z rodakami. Ludzie są zaniepokojeni, mamy za dużo sporów wokół, po co nam kolejne. Mamy sporo problemów, jest inflacja, jest pandemia. Uznałem jak rodacy, że kolejne spory nie są nam potrzebne. Chcę zaznaczyć, że uważam, że takie ograniczenia powinny być wprowadzane ze względu na bezpieczeństwo i interesy państwa. Ale dla inwestycji przyszłych — powiedział Andrzej Duda.

Inwestorzy nie muszą się obawiać

- Odmawiam podpisania ustawy. Wetuję tę ustawę -  zaznaczył prezydent. 

Rząd da Ci 100 złotych na… wymianę dekodera TVRząd da Ci 100 złotych na… wymianę dekodera TVMichał Górecki

- Musimy dotrzymywać warunków umowy. Chcę, byśmy byli postrzegani, przede wszystkim w oczach sojuszników, jako państwo solidne — dodał. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!