Policja rekrutuje kontrterrorystów

Komenda Główna Policji zachęca do wstąpienia w szeregi kontrterrorystów – czytamy na stronie internetowej stróżów prawa. Przy tej okazji publikuje film (zamieszczamy go poniżej) oraz wywiad z funkcjonariuszem CPKP „BOA”. 

Policja rekrutuje kontrterrorystów
  • Anna Malinowska
  • /
  • 25 listopada 2022

Czy cywil może zostać kontrterrorystą?

Policja na swoich stronach zamieściła wywiad z jednym z polskich kontrterrostów „BOA”. Funkcjonariusz przyznaje, że kluczowym dla niego momentem było zakończenie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego, kiedy musiał stanąć przed wyborem ścieżki zawodowej i dalszego rozwoju. Myślałem wtedy o rozpoczęciu służby w Policji. A gdy od kolegi dowiedziałem się, że można starać się o bezpośrednie przyjęcie do „BOA”, nie zwlekałem. Postanowiłem złożyć dokumenty i rozpocząć procedurę rekrutacyjną do ówczesnej służby antyterrorystycznej. W tym czasie bacznie obserwowałem działania policyjnych specjalsów i marzyłem o tym, by być jednym z nich” – opowiada funkcjonariusz. 

Kluczowe umiejętności w pracy policyjnego kontrterrorysty

W przypadku funkcjonariusza, który opowiedział o swojej pracy w wywiadzie na stronie policja.pl, w rekrutacji pomógł mu m.in. fakt, że przez lata trenował judo i osiągał sukcesy w skali ogólnopolskiej. W jego ocenie ciągły trening, właściwa dieta, dyscyplina i systematyczność miały wpływ na wynik rekrutacji. Przyznał też, że jako czynny sportowiec nie miał problemu z przejściem całej procedury rekrutacyjnej. 

Sprawność fizyczna to jednak nie wszystko

Kontrterrorysta powiedział, że sprawność fizyczna to nie wszystko, czego oczekuje się od nas. Tak było wtedy i tak jest teraz. Musimy umieć działać w zespole, szybko analizować dynamicznie zmieniającą się sytuację i podejmować właściwe decyzje. To od tego zależy bezpieczeństwo każdego z nas. Wiem, że mogę polegać na swoich kolegach, a oni na mnie” – podkreślił w wywiadzie funkcjonariusz „BOA” z 17-letnim stażem.

Cały wywiad z kontrterrorystą, który może zainspirować do służby można przeczytać pod tym linkiem

ZDJĘCIE POWYŻEJ: POLICJA.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!