Przewoźnicy „na aplikację” na cenzurowanym. Posypały się mandaty!

Rzeszowska Policja wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, Krajową Administracją Skarbową i Strażą Graniczną wzięła pod lupę kierowców, którzy świadczą usługi przewozu za pośrednictwem aplikacji. Na 93 skontrolowane pojazdy ujawniono… ponad 50 wykroczeń.

Przewoźnicy „na aplikację” na cenzurowanym. Posypały się mandaty!
  • Anna Malinowska
  • /
  • 28 listopada 2022

Przewoźnicy „na aplikację” z mandatami

Miniony weekend nie był łatwy dla kierowców, którzy na terenie Rzeszowa oferują usługi przewozu „na aplikację”. Mundurowi z różnych formacji sprawdzali zarówno uprawnienia do kierowania pojazdami, trzeźwość, jak i stan techniczny samochodów wykorzystywanych do świadczenia usług. Tylko w czasie weekendowych działań sprawdzono dokładnie 93 pojazdy. Łącznie stwierdzono przeszło 50 różnego rodzaju wykroczeń. 

Policja rekrutuje kontrterrorystówPolicja rekrutuje kontrterrorystówAnna Malinowska

Nocne kontrole pojazdów „na aplikacje”

Kontrole zostały przeprowadzone wieczorem oraz w godzinach nocnych w piątek i sobotę, wyłącznie na ulicach Rzeszowa. Kontrole w największym mieście Podkarpacia miały na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w tzw. okazjonalnym przewozie osób. Kolejnym celem mundurowych było eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu lub innych substancji o podobnym działaniu. 

 

Najczęstsze wykroczenia w przewozie „na aplikację”

Dwa dni wystarczyły stróżom prawa, by sprawdzić 93 samochody oraz ich kierowców świadczących usługi przewozu „na aplikację”. W tym czasie ujawniono aż 52 wykroczenia. Były one związane m.in. ze stanem technicznym aut, brakiem obowiązkowego wyposażenia, ignorowaniem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. 

To jednak nie wszystko. W sześciu przypadkach stwierdzono naruszenie przepisów o transporcie drogowym. Mowa np. o braku stosownej licencji lub ważnych badań technicznych.

W czasie weekendowej akcji nałożono 27 mandatów karnych, oraz skierowano 7 wniosków o ukaranie kierowców. Jeden z nich, 32-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, stracił prawo jazdy po tym, jak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestera wykazało pozytywny wynik. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!