Polskie firmy, które odniosły światowy sukces

Jesteś przedsiębiorcą, masz wizję rozwoju swojego biznesu i podboju rynków zagranicznych? Szukasz firm, które z powodzeniem podbiły Europę, a może nawet świat? Warto znaleźć markę o podobnej historii by mieć podbudowę w postaci jej historii sukcesu. Często można się na nim wzorować rozwijając własny pomysł.

Polskie firmy, które odniosły światowy sukces
  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 6 lutego 2023

Polskie marki znane na światowym rynku

Lista polskich firm, które odniosły światowy sukces jest naprawdę długa. Wymienić można choćby sieć sklepów CCC, marka obuwnicza Gino Rossi, producent gier CD Project, producent okien i drzwi Drutex, producent okien Fakro, tworzący kosmetyki INGLOT, lider rynku rowerowego KROSS, marki podlegające pod spółkę LPP, producent kawy rozpuszczalnej i dodatków do niej Mokate. 

Dodajmy do tego największego producenta wysokiej klasy mebli biurowych NOWY STYL, OKNOPLAST, firmę PESA produkującą pociągi spalinowe i tramwaje. Również polski Solaris od lat wyznacza trendy i jest liderem rynku autobusowego, nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech. 4F to najbardziej znana polska firma, która produkuje uznaną na całym świecie odzież sportową. 

LPP — firma z Gdańska 

Spoglądając na fimę LPP, która jest właścicielem pięciu doskonale znanych wszystkim Polakom marek: RESERVED, House, CROPP, Mohito i Sinsay. Na Rynek Papierów Wartościowych w Warszawie weszła w 2001 roku. Działa już prawie na całym świecie. Ma ona 1500 salonów sprzedaży i pracuje w nich 18 tysięcy osób. Działa m.in. w Polsce, krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Szanghaju. 

INGLOT, czyli wysokiej klasy kosmetyki z Przemyśla

Marka kosmetyczna INGLOT jest znana i kochana szczególnie przez kobiety, ponieważ to producent kolorowych kosmetyków. Powstała w czasach transformacji ustrojowej w podkarpackim Przemyślu. Na początku była producentem lakierów do paznokci. W 2006 roku zadebiutowała w Montrealu w Kanadzie. Obecnie kosmetyki marki są dostępne dosłownie na całym świecie, w 50 krajach na 6 kontynentach! 

NOWY STYL z Krosna

Kolejny światowy potentat z podkarpackiej miejscowości to NOWY STYL. Od prawie 30 lat (założono ją w 1992 r.) produkuje wysokiej klasy meble biurowe. Obecnie produkty tej marki sprzedawane są w 60 krajach na całym świecie! Obecnie słynie również z krzeseł, które są na widowniach najznamienitszych sal widowiskowych na wszystkich kontynentach. 

Oczywiście marek, które z sukcesem weszły na zagraniczne rynki jest znacznie więcej.  Odwaga, wizjonerstwo twórców i dobre produkty. Coraz więcej biznesów decyduje się na zrobienie kroków w kierunku rozwoju na zagranicznych rynkach. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy informować o kolejnych sukcesach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!