Potrzebni strażnicy graniczni na Podkarpaciu [FILMY]
Na Podkarpaciu trwa ciągły nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Graniczne. To tamtejsi funkcjonariusze strzegą polskiej granicy. Choć 10 marca oddział powiększył się o kolejnych 27 strażników, to nadal oszukiwani są ci, którzy czuwać będą nad bezpieczeństwem granic Polski.
- Monika Świetlińska
- /
- 14 marca 2022
Coraz więcej strażników granicznych na Podkarpaciu
Końcem ubiegłego tygodnia w Przemyślu (woj. podkarpackie) kolejni młodzi strażnicy graniczni złożyli ślubowanie. Kiedy zakończą szkolenia, będą pełnić służbę w placówkach Straży Granicznej na Podkarpaciu.
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej Bieszczadzkiego Oddziału SG odebrał.
- Ślubując, zaciągacie ważne zobowiązanie wobec Ojczyzny i społeczeństwa. Wypowiadając słowa roty, staliście się pełnoprawnymi funkcjonariuszami Straży Granicznej. Dołączacie w szeregi naszej formacji w trudnym czasie. Dobrze wykorzystajcie czas szkolenia i bądźcie gotowi na wyzwania, jakie czekają Was w służbie - powiedział podczas uroczystości komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, gen. bryg. SG Andrzej Popko.
Nabór trwa
Dokumenty składane są wyłącznie osobiście w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu przy ul. Mickiewicza 34 od poniedziałku do piątku.
- Mając na względzie, że na terytorium naszego kraju w dalszym ciągu notowane są przypadki zachorowań na Covid-19, w celu przeciwdziałania zakażeniu się koronawirusem Sars_CoV_2 należy stosować się do odpowiednich środków bezpieczeństwa - przekazuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.
Czy można podjechać po uchodźców na przejście graniczne?Michał Górecki
Są to:
- każdy kandydat do czasu całkowitego zniesienia obowiązku zakrywania ust i nosa, zobowiązany jest do ich zakrywania na terenie komendy oddziału przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki,
- brak środków ochrony do zabezpieczenia ust i nosa w postaci odzieży lub jej części, maski albo maseczki będzie skutkować nie wpuszczeniem kandydata na teren komendy oddziału,
- kandydat przed wejściem do pomieszczenia, w którym realizowane będą określone czynności w ramach postępowania kwalifikacyjnego do służby, będzie obowiązany do odkażenia rąk płynem dezynfekującym lub do założenia rękawic ochronnych. Płyn dezynfekujący oraz rękawice ochronne będą wystawione na stoliku przed wejściem do pomieszczenia,
- kandydat, przed wydaniem zezwolenia na wejście do komendy oddziału będzie miał mierzoną temperaturę przez funkcjonariusza lub pracownika BiOSG. W przypadku temperatury powyżej 37,5 °C kandydat nie otrzyma zezwolenia na wejście,
- kandydat, który otrzyma zgodę na wejście do komendy oddziału, dodatkowo będzie zobowiązany do wypełnienia ankiety informacyjnej interesanta dotyczącej koronawirusa SARS-Cov-2.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.