Pozorowała szczepienia tym, którzy nie chcieli się szczepić. Posiedzi kilka lat

54-letnia pielęgniarka organizowała osobom, które nie chciały się zaszczepić, certyfikaty covidowe, wprowadzając w błąd lekarza, który wystawiał taki dokument. Za przestępstwo wyłudzenia podstępem poświadczenia nieprawdy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pozorowała szczepienia tym, którzy nie chcieli się szczepić. Posiedzi kilka lat
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 26 lutego 2022

- We wtorek po południu gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję z komendy miejskiej w jednym z punktów szczepień zatrzymali 54-letnią pielęgniarkę, która organizowała osobom, które nie chciały się zaszczepić, certyfikaty covidowe. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta, pracując jako pielęgniarka, posługując się danymi różnych osób nie będącymi na szczepieniu lub pozorując wykonanie szczepienia, wprowadzała w błąd lekarza, który wystawiał certyfikat covidowy takim osobom - przekazuje Policja.

Przyłapana w miejscu

Na miejscu w pojemniku na odpady policjanci znaleźli kilka strzykawek wypełnionych szczepionką, które kobieta prawdopodobnie użyła, pozorując wykonanie szczepienia.

ARESZTY dla organizatorów paszportów covidowych. Wpadł też kupującyARESZTY dla organizatorów paszportów covidowych. Wpadł też kupującyMonika Świetlińska

- Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanej i zabezpieczyli znaczną kwotę pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają wszystkie jej okoliczności, w tym docierają do osób, które zdobywały fałszywe poświadczenie zaszczepienia się. Dodatkowe zarzuty karne grożą wszystkim osobom, które posługiwały się takim certyfikatem - zaznaczają policjanci.

W czwartek zatrzymana usłyszała zarzuty wyłudzenia podstępem poświadczenia nieprawdy, a  prokurator zastosował wobec niej poręczenie majątkowe, objął ją dozorem policyjnym, zastosował wobec niej zakaz opuszczania kraju oraz zawiesił ją w prawach wykonywania zawodu pielęgniarki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!