Projekt przepisów ws. biopaliw trafił do kosza. Zmian nie będzie!

Projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące biopaliw trafia do kosza. To oznacza, że nie będzie już dłużej procedowany, a w mocy pozostaną dotychczasowe przepisy. Decyzję w tej sprawie ogłosił wicepremier oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Projekt przepisów ws. biopaliw trafił do kosza. Zmian nie będzie!
  • Michał Górecki
  • /
  • 16 września 2022

Projekt przepisów ws. biopaliw

Wicepremier Kowalczyk wstrzymuje plan zmiany przepisów ws. biopaliw. Poinformował, że w związku z rezygnacją z nowelizacji prawa dotyczącego biopaliw i biokomponentów, prace w sejmie nad projektem nie będą już prowadzone. 

Przypomnijmy, że wcześniej projekt zmian zatwierdziła sama Rada Ministrów. W praktyce bardzo rzadko zdarza się, żeby projekt przyjęty już przez rząd, był wycofywany z procesu legislacyjnego przez resort, który jest jego autorem. Tymczasem dokładnie tak stało się w tym przypadku.

Dotychczasowe przepisy pozostają w mocy

Minister rolnictwa przyznaje, że decyzję w tej sprawię podjęto w związku z opinią środowisk rolniczych. Te, dość intensywnie zabiegały o nieredukowanie maksymalnej zawartości biokomponentu do 60, czy nawet 75%. Najwyraźniej resort rolnictwa wsłuchał się w ten głos.

To oznacza, że obecnie obowiązujące przepisy regulujące kwestie biopaliw i biokomponentów pozostaną w mocy na dłużej. Resort rolnictwa przyznał, że oprócz rolników, w konsultacjach brali udział także przedstawiciele przemysłu paliwowego. 

 

Dobre informacje dla producentów rzepaku

Decyzja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie nowelizacji ustawy o biopaliwach, z pewnością ucieszy producentów rzepaku. Wielokrotnie wyrażali oni obawy, że planowane zmiany niekorzystnie wpłyną na rynkowe ceny rzepaku.

Ruszają nabory w ramach KPO dla rolnikówRuszają nabory w ramach KPO dla rolnikówAnna Malinowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!