Są pieniądze dla rolników na „zarządzanie ryzykiem”
30 września 2022 r. rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „zarządzanie ryzykiem”. O pieniądze rolnicy będą się mogli starać przez miesiąc, do 31 października.
- Martyna Kowalska
- /
- 20 września 2022
Zarządzenie Ryzykiem – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Jak wyjaśnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 przeznaczono na ten cel przeszło 108 mln euro.
Na pieniądze mogą liczyć hodowcy drobiu, bydła oraz świń, którzy posiadają zarejestrowaną działalność produkcyjną. Wymagane jest także posiadanie prawa do nieruchomości, w obrębie której prowadzony jest chów zwierząt.
Co ciekawe, o wsparcie mogą się starać także przedsiębiorcy zagraniczni, którzy wykonują działalność gospodarczą na terenie RP, a ich firma jest wpisana do KRS co najmniej od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia. Na dopłaty do ubezpieczeń mogą liczyć także producenci rolni, którzy są wspólnikami w ramach spółki cywilnej.
‼️ Nowa pomoc z PROW – od 30 września można składać wnioski o wsparcie w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”Więcej ????https://t.co/m6Oloem3qL pic.twitter.com/9108P5chqu
— ARiMR (@ARiMR_GOV_PL) September 15, 2022
Jaka pomoc w ramach „zarządzania ryzykiem”
Pomoc finansowa przyznawana jest w wysokości 70 procent opłaconej składki. Warunkiem jest, by z umowy z ubezpieczycielem wynikało, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 procent. Dopłaty te nie mogą jednak objąć okresu przed 1.04.2022 r.
Liczysz na dotację z ARiMR? Nie na każdy zakup dostaniesz pieniądzeMikołaj Frączak
Jak wnioskować o dopłaty do ubezpieczeń?
Nabór, o którym mowa będzie prowadzony od 30 września do 31 października 2022 roku. Dokumenty będą przyjmowane przez biura powiatowe ARiMR właściwe ze względu na miejsce zamieszkania, lub adres siedziby producenta rolnego. Podobnie jak w wielu innych przypadkach wnioski o dofinansowanie można złożyć zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przysyłka musi być jednak rejestrowana. Trzecią drogą aplikowania o wsparcie jest wypełnienie formularza znajdującego się na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR. Dopuszczalne jest również przesłanie niezbędnych dokumentów przez platformę internetową e-PUAP.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.