Ruszają pierwsze nabory dla rolników z KPO. Ministerstwo podało datę!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odkrywa karty. Pierwsze nabory wniosków o objęcie wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) ruszą 17 października 2022 r. Czego będą dotyczyły?

Ruszają pierwsze nabory dla rolników z KPO. Ministerstwo podało datę!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 22 września 2022

Ministerstwo precyzuje terminy

Nie tak dawno, w Dzienniku Prawnym pisaliśmy o zapowiedziach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, według których pierwsze nabory wniosków z KPO mają ruszyć w połowie października. Teraz resort precyzuje wcześniejsze informacje. Już oficjalnie wiadomo, że o pieniądze z KPO rolnicy będą mogli się starać od 17 października 2022 roku. Stanie się to mimo faktu, że jak wiadomo, z tej puli do Polski nie wpłynęło jeszcze nawet euro z Brukseli.

Ruszają nabory w ramach KPO dla rolnikówRuszają nabory w ramach KPO dla rolnikówAnna Malinowska

Jaka pomoc z KPO dla rolników?

Wiadomo, że nabory które ruszą 17 października, dotyczą wsparcia m.in. na wykonywanie działalności w obszarze przetwórstwa, a także wprowadzania do obrotu produktów rolnych, rybołówstwa lub akwakultury. Mowa o wsparciu kierowanym do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej. Analogiczne wsparcie będzie także kierowane w przypadku rolników i rybaków śródlądowych.

 

Inwestycje w rolnictwie z KPO

W ramach pierwszego naboru na pieniądze mogą liczyć m.in. plantatorzy chmielu. W ich przypadku mają otrzymać fundusze na wymianę słupów nośnych impregnowanych kreozotem, które są stosowane na plantacjach. 

Pieniądze z KPO będą również przeznaczone na wymianę pokryć dachowych w gospodarstwach rolnych z materiałów uznanych za szkodliwe dla zdrowia lub środowiska naturalnego. 

Jak złożyć wniosek o pieniądze z KPO

Ministerstwo Rolnictwa informuje, że Wnioski o udzielenie wsparcia należy składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez skorzystanie z formularza udostępnionego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Platformie Usług Elektronicznych pod adresem https://epue.arimr.gov.pl/.

Pomocne linki z dostępem szczegółowych informacji na temat planowanych naborów wniosków o wsparcie:

https://epue.arimr.gov.pl/.

https://epue.arimr.gov.pl/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!