Przewieź rower pociągiem za 1 zł. O co chodzi w promocji Intercity?

Jak co roku, w połowie września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji PKP Intercity po raz kolejny włącza się w jego obchody i wprowadza specjalną, czasową ofertę dla podróżujących z rowerami. 

Przewieź rower pociągiem za 1 zł. O co chodzi w promocji Intercity?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 13 września 2022

Rower zabierzesz pociągiem za 1 zł

Niestety, jak wspomnieliśmy, oferta jest czasowa, bowiem obowiązuje od 16 do 22 września 2022 roku. Według przewoźnika symboliczna opłata za przewóz roweru będzie obowiązywała w pociągach wszystkich kategorii, a zatem TLK, IC, EIC, oraz EIP, które są wyznaczone do przewozu jednośladów. Czy tak jest w istocie, dowiemy się z rozkładu jazdy. Stawka 1 zł w tej promocji obowiązuje niezależnie od tego, w jak długą podróż się wybierzemy. Będzie ona niezmienna. 

Bilet na podróż można kupić w kasach biletowych, w internecie, oraz u konduktora. Trzeba jednak pamiętać, że ta ostatnia opcja nie obowiązuje w połączeniach EIP, czyli realizowanych pociągami Pendolino. 

Planujesz kupić rower? Oto kilka przydatnych poradPlanujesz kupić rower? Oto kilka przydatnych poradDorota Kraskowska

Zabierasz rower pociągiem? Może spotkać cię rozczarowanie

PKP Intercity zwraca uwagę na ograniczoną liczbę miejsc na przewóz rowerów. Biorąc pod uwagę niską opłatę, może się okazać, że w Tygodniu Zrównoważonego Transportu, zabraknie miejsca dla tych, którzy na kolejowo-rowerową wyprawę zdecydują się w ostatniej chwili. Dodatkowo, bilety na przewóz roweru są ważne jedynie w pociągu, na który zostały wydane. 

Wagony do przewozu rowerów

PKP Intercity chwali się, że w ostatnim czasie w jego flocie pojawiły się kolejne pojazdy, które pozwalają na transport rowerów. Do taboru spółki „dołączyło między innymi 60 wagonów COMBO, 10 wagonów 175A z zamówienia na 81 nowych wagonów od FPS H. Cegielski i 6 z 14 składów ED74 modernizowanych przez PESA Mińsk Mazowiecki” – czytamy w komunikacie. 

Obecnie przewoźnik dysponuje przeszło 200 wagonami oraz 61 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (EZT), które pozwalają na komfortowy przewóz rowerów. Ze statystyk spółki wynika, że to o 56 pojazdów więcej niż jeszcze w 2019 roku. Wiadomo, że tego typu flota niebawem ma się zwiększyć. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!