ROSJA ZAATAKOWAŁA. Również przy granicy Polska - Ukraina

Stało się. Dzisiejszej nocy Wladimir Putin wydał rozkaz o ataku na Ukrainę. To nie tylko atak militarny, ale i budowanie wizerunku Ukrainy jako agresora, posługiwanie się dezinformacją i osłabianie ukraińskiej infrastruktury. Rosyjskie wojska w nocy przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice kraju — również w pobliżu Polski.

ROSJA ZAATAKOWAŁA. Również przy granicy Polska - Ukraina
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 24 lutego 2022

Sankcje dla Rosji nic nie znaczą?

- Putin sprowadził do Europy wojnę. To są ciemne godziny. Jesteśmy świadkami bezprecedensowego aktu agresji. Celem Rosji nie jest tylko Donbas. Nie tylko Ukraina. Jego celem jest stabilność w Europie. Pociągniemy Putina do odpowiedzialności — powiedziała Ursula von der Leyen, zapowiadając, że dziś, 24 lutego, zostaną nałożone kolejne sankcje na Rosjan.

Pytanie, czy w obliczu działań militarnych sankcje będą właściwym krokiem. Powszechnie wiadomo, że Siergiej Ławrow nie traktuje ich poważnie, śmiejąc się, że Rosja jest już przyzwyczajona do ograniczeń ze strony Europy czy USA.

Tymczasem spływają do nas kolejne informacje o niepokojących wydarzeniach chociażby w Kijowie. Są pierwsze ofiary śmiertelne, a mapa ataków z wczesnego rana 24 lutego wygląda tak:

Więcej informacji niebawem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!