Seniorka ciągnęła psa za samochodem. Miała sądowy zakaz posiadania zwierząt

67-letnia kobieta z powiatu krośnieńskiego (Podkarpackie) ciągnęła za samochodem psa przywiązanego do haka holowniczego. Już usłyszała zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem – poinformowała we wtorek (28.09) Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Kobieta miała… sądowy zakaz posiadania zwierząt!

Seniorka ciągnęła psa za samochodem. Miała sądowy zakaz posiadania zwierząt
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 28 września 2021

Znęcanie się nad zwierzęciem – seniorka zatrzymana

Dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie 67-latka, która w niewyobrażalny sposób zadawała cierpienie psu. Jak relacjonuje policja, seniorka ciągnęła po jezdni zwierzę, które było przywiązane do haka holowniczego samochodu. Wleczony za autem pies doznał obrażeń, jednak udało mu się przeżyć. Zwierzak trafił pod opiekę weterynaryjną. 

Do zdarzenia doszło na terenie Krościenka Wyżnego. Kobietę udało się przyłapać na okrutnym traktowaniu zwierzęcia dzięki zawiadomieniu oraz nagraniom z kamer monitoringu. Materiał wideo potwierdził zgłoszenie. Udało się także przesłuchać świadków tego drastycznego zdarzenia.

Twój sąsiad znęca się nad zwierzęciem? Zobacz, co mu grozi!Twój sąsiad znęca się nad zwierzęciem? Zobacz, co mu grozi!Rafał Stępniewski

67-latka z Krościenka z zarzutami znęcania się nad zwierzęciem

Jak informuje policja, funkcjonariuszom udało się zgromadzić materiał dowodowy, wystarczający na przedstawienie kobiecie zarzutu znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Jak się okazało, kobieta była już w przeszłości karana za zadawanie cierpienia zwierzętom. W sprawie bulwersujący jest też fakt, że miała sądowy zakaz posiadania zwierząt. 

Ile więzienia za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem?

Sąd nie miał wątpliwości. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie zastosował wobec 67-latki tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące. Teraz kobieta odpowie za swe czyny. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pięcioletniego więzienia.

Obrońcy praw zwierząt apelują, by osoby będące świadkami znęcania się nad zwierzętami zgłaszały takie sytuacje do odpowiednich służb. Gdyby nie świadkowie, którzy zdecydowali się złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, horror psa z Krościenka trwałby nadal. Polskie prawo od kilku lat bardzo rygorystycznie podchodzi do podobnych przypadków, a do więzień trafiło już wielu oprawców zwierząt. 

Nielegalne walki psów. Mieszkaniec Opolszczyzny aresztowanyNielegalne walki psów. Mieszkaniec Opolszczyzny aresztowanyMikołaj Frączak


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!