fb

Siłownie i baseny zamknięte. Polska Federacja Fitnessu zapowiada protest

Od 17 października w całym kraju zostaje zawieszona działalność siłowni. “Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu” — mówią przedstawiciele branży fitness. Co zrobić z aktywnymi abonamentami na usługi fitness?

Siłownie i baseny zamknięte. Polska Federacja Fitnessu zapowiada protest
  • Jan Wróblewski
  • /
  • 16 października 2020

Od kiedy zamkną siłownie?

W czwartek premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne decyzje rządu w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju. Siłownie i baseny w obu strefach będą zamknięte do odwołania. W praktyce oznacza to kolejny lockdown dla całej branży fitness. Jej przedstawiciele boją się,że kolejnego zamknięcia nie przetrwają. Nowe obostrzenia wejdą w życie w sobotę 17 października, w związku z tym już w piątek może dojść do spotkania z rządem. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, Federacja zapowiada protest, który ma się odbyć na Placu Zamkowym w Warszawie, w najbliższą sobotę o godzinie 10.00.  “Zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić”- zaznacza Polska Federacja Fitness.

Siłownie i baseny zamknięte w całym kraju?

Obiekty przeznaczone do rekreacyjnego uprawiania sportu, zostają zamknięte w całej Polsce, niezależnie od tego, czy znajdują się w żółtej, czy czerwonej strefie. Jedyną alternatywą dla amatorów uprawiania sportu pozostają parki, lasy i zieleńce, które wciąż pozostają otwarte. W wyżej wymienionych miejscach jesteśmy zwolnieni z obowiązku noszenia maseczki, co dodatkowo sprzyja aktywności fizycznej. Jedynym utrudnieniem może być pogoda, która coraz rzadziej sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu.

Co z kartą MultiSport w czasie epidemii koronawirusa?

W większości siłowni można przedłużyć karnet o liczbę dni, odpowiadającej okresowi, w którym placówka będzie zamknięta. Jeśli chodzi o sytuację, w której np. podpięliśmy naszą kartę i należność pobierana jest automatycznie, to zostanie ona odroczona, aż do momentu zniesienia obostrzeń. Reasumując, jeśli w tej chwili zostało nam dziesięć dni do następnego rozliczenia, należność zostanie pobrana dopiero po upływie danej ilości dni od ponownego otwarcia naszej placówki. Jeśli chodzi o popularny multisport, to spółka zarządzająca kartami wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie:

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich trudna. Rozumiemy, że chcecie wiedzieć, jak będą rozliczane Wasze karty, jednak prosimy Was o zrozumienie i cierpliwość w tym temacie. Jesteśmy w kontakcie z Waszymi Pracodawcami i to z nimi ustalamy obecnie kwestie związane z Programem MultiSport, tam gdzie jesteśmy do tego zobowiązani umowami o świadczenie usług w ramach Programu MultiSport” – czytamy w oświadczeniu. 

Z nieoficjalnych informacji pochodzących od pracowników siłowni i basenów,wynika, że w tym momencie firmy i ich działy prawne zajmują się dostosowaniem do obecnej sytuacji zapisów zawartych w umowach z klientami. Wypowiedzenie umów przez wielu klientów w tym samym czasie, będzie oznaczać poważny kryzys dla całej branży.

Czy powróci lockdown?

Ludzie związani z branża fitness, mówią wprost, że powrót do sytuacji mającej miejsce podczas wiosennego lockdownu, to dla nich wielki cios, po którym mogą nigdy się nie podnieść. Swój sprzeciw wobec decyzji rządu, argumentują, tym że to właśnie siłownie i baseny są miejscami, w których ludzie nabierają odporności i hartują swoje ciało i ducha. Trudno jednak się nie zgodzić, że nawet największy siłacz może nie unieść ciężaru jaki jest związany z zakażeniem koronawirusem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Będzie 800+ zamiast 500+?
świadczenia/zasiłki

Będzie 800+ zamiast 500+?

Rosnąca inflacja sprawia, że wartość pieniądza spada. Według ekspertów świadczenie 500 plus jest dziś warte ok. 350 zł. Aby miało swoją wartość, jaką miało w czasie jego wprowadzenia, dziś...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!