Sprzedaż podrabianej odzieży. Lepiej nie pakować się w taki biznes

Targowiska to te miejsca, gdzie można kupić taniej, ale też jakość ubrań czy fakt, że nie są to produkty oryginalne, dają wiele do życzenia. Ostatnio dwoje sprzedawców przekonało się, że nie warto iść w taki biznes. Sprzedawali podróbki w ilościach hurtowych na rzeszowskim miejskim targowisku. Producenci złożyli wnioski o ściganie sprzedawców.

Sprzedaż podrabianej odzieży. Lepiej nie pakować się w taki biznes
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 30 maja 2022

Kontrola służb na targowisku

To była duża akcja, a kupujący, którzy chętnie odwiedzają targowiska przy ul. Dworaka w Rzeszowie, musieli być naprawdę zdziwieni. Na terenie 15 maja, o czym służby poinformowały teraz, pojawili się policjanci, pogranicznicy i funkcjonariusze KAS.

ZUS: Niektórzy Ukraińcy będą musieli zwrócić 500 plusZUS: Niektórzy Ukraińcy będą musieli zwrócić 500 plusMartyna Kowalska

-  Już wcześniej docierały do nich sygnały o osobach, które handlują podrabianą odzieżą światowych marek. Funkcjonariusze skontrolowali stoiska 25-letniego mieszkańca Mazowsza i 32-letniej obywatelki Bułgarii - czytamy w serwisie Rzeszów-News.

Ilości hurtowe

Jak podał portal, w trakcie kontroli rzeszowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, pogranicznicy z Jasionki i mundurowi z Krajowej Administracji Skarbowej w Rzeszowie odkryli buty, odzież i drobną galanterię – 961 sztuk.

Lokalnemu portalowi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji powiedział: – Wyroby były oznaczone podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów, niską jakością wykonania i niską ceną.

Co z handlarzami?

- Policjanci zabezpieczyli podróbki, handlarzy na razie przesłuchali w charakterze świadków. Funkcjonariusze skontaktowali się z przedstawicielami producentów, którzy złożyli wnioski o ściganie sprzedawców. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat więzienia - podaje Rzeszów-News.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!