STAŁO SIĘ! Wraca nauka zdalna! Do kiedy?

W wtorek wieczorem Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, ogłosił, że uczniowie muszą wrócić na nauczanie zdalne. 

STAŁO SIĘ! Wraca nauka zdalna! Do kiedy?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 25 stycznia 2022

Od kiedy zdalne nauczanie?

- Musieliśmy podjąć decyzje o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych. Zgodnie z rozporządzeniem, które jutro będzie podpisane i będzie obowiązywać od czwartku (27.01.22), naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie z klas 1-4 oraz uczniowie zerówek i przedszkolaki — powiedział szef resortu nauk 25 stycznia.

MZ: Nauka zdalna może być wprowadzona w każdym momencieMZ: Nauka zdalna może być wprowadzona w każdym momencieMichał Górecki

- Uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii. W tym okresie jak rok temu będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych - dodał minister.

Co ze szkołami specjalnymi?

Szkoły specjalne same zdecydują wraz z rodzicami, czy będą kontynuować naukę stacjonarną czy przechodzą na naukę zdalną.

W tym czasie będą otwarte bursy do kontynuowania praktycznej nauki zawodu. 

Jaka sytuacja w szkołach?

W pięciu województwach rozpoczął się właśnie drugi tydzień ferii zimowych. W przypadku 11 województw, w których trwa jeszcze pierwszy semestr, w miniony piątek 71 procent szkół pracowało w trybie stacjonarnym.

Rząd skraca kwarantannę i wprowadza testy w aptekachRząd skraca kwarantannę i wprowadza testy w aptekachMartyna Kowalska

Niewiele wyższy odsetek (prawie 79%) dotyczył działających normalnie szkół ponadpodstawowych.

Fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!