Stoki narciarskie zamknięte czy otwarte? Sezon narciarski tuż, tuż

Sezon narciarski w Polsce zbliża się wielkimi krokami. To jednak nie powód do zadowolenia dla miłośników narciarstwa. Po ubiegłorocznych doświadczeniach są obawy, że z planów chociażby na ferie zimowe nic nie wyjdzie.

Stoki narciarskie zamknięte czy otwarte? Sezon narciarski tuż, tuż
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 16 listopada 2021

Jest decyzja sanepidu

Z tego względu już kilka dni temu odbyło się spotkanie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, w którym brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego z przedstawicielami branży narciarskiej.

ABC zimowego sprzętu narciarskiego. Jak dobrać narty i kijki?ABC zimowego sprzętu narciarskiego. Jak dobrać narty i kijki?Michał Górecki

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapewniła, że resort nie będzie rekomendował zamknięcia branży narciarskiej. Podobnego zdania była zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk, która wskazała, że rekomendacją sanepidu dla branży narciarskiej jest „pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach”.

Są zapewnienia, że "nie ma korelacji z uprawianiem sportu narciarskiego z zakażeniem koronawirusem, a wszelkie sprawy limitu narciarzy na wyciągu czy stoku narciarskim nie mają sensu."

Rzeczniczka Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne Sylwia Groszek zadeklarowała, że do 18 listopada stowarzyszenie przedstawi stronie rządowej aktualizację regulacji dotyczących reżimów sanitarnych na stokach. - Dla nas czas jest naglący, ponieważ z końcem listopada pierwsze stacje narciarskie chcą uruchomić sztuczne naśnieżanie tras. To jest jeden z największych kosztów, jeżeli chodzi o rozruch stacji narciarskich, więc chcemy mieć pewność, że będziemy mogli działać w sezonie bez ograniczeń i limitów osobowych – powiedziała dla PAP Groszek.

Ferie bez nart i śniegu. Jak uzyskać odszkodowanie?Ferie bez nart i śniegu. Jak uzyskać odszkodowanie?Rafał Stępniewski

Przedstawiciele branży narciarskiej jest zdania, że ferie zimowe powinny odbyć się także w zwyczajowym trybie, zgodnie ze schematem ogłoszonym w maju tego roku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!