Sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej

Na chwilę obecną, 25 lutego, większość osób z Ukrainy kieruje się do rodzin i znajomych mieszkających w Polsce. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej informują o możliwości uzyskania pomocy w punktach recepcyjnych.

Sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 25 lutego 2022

Sytuacja na 25 lutego 2022

Otwarte są wszystkie drogowe przejścia graniczne z Ukrainą na Podkarpaciu.

- Korczowa (ruch osobowy oraz towarowy),

- Medyka (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy),

- Budomierz (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton),

- Krościenko (ruch osobowy oraz towarowy do 7,5 ton).

- Przemyśl (ruch kolejowy osobowy)

- 25 lutego w związku konfliktem zbrojnym, osoby przekraczające granice z terytorium Ukrainy zwolnione są z obowiązku odbycia kwarantanny, oraz okazywania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV2 — informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, p.o. Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Uchodźcy w Rzeszowie

Na podkarpackich przejściach granicznych notowany jest wzmożony ruch osób deklarujących chęć wjazdu do Polski. Na chwilę obecną większość osób kieruje się do rodzin i znajomych mieszkających w Polsce. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG informują o możliwości uzyskania pomocy w punktach recepcyjnych.

Media społecznościowe zalane są prośbami o wynajęcie mieszkań dla przybyłych Ukraińców w Rzeszowie i w okolicach. Zarówno mieszkańcy miasta jak i sami uchodźcy proszą o omoc i wsparcie.

- Straż Graniczna zapewnia pełną obsadę na przejściach granicznych, aby zapewnić maksymalną przepustowość. Na bieżąco monitorujemy sytuację na granicy. Będziemy reagować adekwatnie do sytuacji i potrzeb — zaznacza Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Fot. Straż Graniczna

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!