Szczepienia 70+. Są problemy z rejestracjami. Co robić?

Nie każdy senior w wieku 70+ zostanie zarejestrowany na konkretny termin szczepień. Wszystko przez ograniczoną dostępność szczepionki – wynika z komunikatu NFZ. Piątek, 22 stycznia był pierwszym dniem rejestrowania się dla pacjentów między 70. a 79. rokiem życia. Co robić w razie problemów?

Szczepienia 70+. Są problemy z rejestracjami. Co robić?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 22 stycznia 2021

Problemy z rejestracją na szczepienie

Jak donosiły media, pierwsze problemy z rejestracją na szczepienie pojawiły się już w piątek (22.01) rano. Niektórzy pacjenci zgłaszali m.in. długie oczekiwanie na infolinii oraz problemy z ustaleniem terminu szczepienia. Z drugiej strony nie brakowało i takich, u których cały proces trwał krótko i zakończył się pomyślnie.

NFZ w komunikacie dla punktów szczepień i placówek POZ przyznał, że z uwagi na ograniczoną dostępność szczepionek „nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień” — napisano

Brak terminu szczepienia co robić?

Jeżeli senior w wieku 70-79 lat, mimo prób nie zdołał umówić się na konkretny termin szczepień, powinien skorzystać z możliwości zgłoszenia się na szczepienia dzwoniąc na infolinię 989 lub korzystając z formularza internetowego dostępnego tutaj.

Jak zgłosić chęć szczepienia

NFZ w komunikacie do świadczeniodawców, w tym punktów szczepień, zwrócił się z prośbą o pomoc i wsparcie pacjentów w procesie zgłaszania chęci szczepień.

Przychodnie oraz punkty szczepień mają informować pacjentów o możliwości skorzystania z infolinii 989. Podczas połączenia można zgłosić chęć szczepienia. Jeśli pojawią się wolne terminy, pracownik infolinii oddzwoni do pacjenta. Stanie się to wówczas kiedy pojawią się nowe dawki szczepionki.

Wzrosną emerytury. Sejm podjął decyzjęWzrosną emerytury. Sejm podjął decyzję Anna Malinowska

Świadczeniodawcy zostali poproszeni przez NFZ o wsparcie seniorów w procesie zgłoszenia za pomocą formularza na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

Również w tym przypadku, osoby, które zgłoszą się za pośrednictwem powyższej strony internetowej, zostaną telefonicznie poinformowane o możliwości rejestracji na dostępny termin szczepienia. Pamiętajmy, że z rejestracji na powyższej stronie, można skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczą komputer lub smartfon i dostęp do internetu.

Od kiedy szczepienia seniorów?

Możliwość rejestracji seniorów, którzy ukończyli 80. rok życia ruszyła 15 stycznia br. Tydzień później, czyli 22 stycznia, rozpoczęto (niestety z problemami) rejestracje młodszej grupy w wieku 70-79 lat.

Do piątku 22 stycznia 2021 roku w Polsce zaszczepionych zostało 644.999 osób.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Co Polska kupuje od Rosji?
Aktualności

Co Polska kupuje od Rosji?

Z przedstawionych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska danych wynika, że w pierwszym kwartale 2023 roku Polska sprowadziła z Rosji 377,2 tysiąca ton płynnego gazu LPG. Jak wygląda oficjalne stanowisko...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!